کدخبر: ۳۴۶۴۰۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش فرانسه به تایید حکم فریباعادلخواه

اقتصادنیوز؛ وزارت خارجه فرانسه به محکومیت یک شهروند دو تابعیتی در ایران واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ وزارت خارجه فرانسه مدعی شده که ایران «فریباه عادلخواه »  یک شهروند دوتابعیتی (محکوم به اقدامات امنیتی علیه ایران) را با اهداف سیاسی نگه داشته است. «آگنس واندر موهل» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه مدعی شده که مدارک و مستندات ایران در این زمینه واقعی نیست.

این در حالی است که «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان مداخله جویانه سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در خصوص یکی از اتباع ایرانی گفته بود : «تابعیت مضاعف اتباع ایرانی در قوانین جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته نشده و لذا "خانم  فریباه عادل‌خواه" یک تبعه ایرانی محسوب و به عنوان یک ایرانی از تمامی حقوق شهروندی شناخته شده برای اتباع ایرانی بهره مند است.»

موسوی با تاکید بر اینکه پرونده عادلخواه در چارچوب قوانین دادرسی عادلانه کشور با دقت توسط قوه قضائیه در حال رسیدگی است، مداخله وزارت خارجه فرانسه در  پرونده اتباع ایران  را فاقد موضوعیت و وجاهت خواند.

دولت فرانسه چندی است که همسو با مقامات آمریکایی به  بهانه سازی علیه ایران  روی آورده است. فریبا عادلخواه به دلیل «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» از سوی دستگاه قضایی ایران محکوم شناخته شده است. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند