هشدار فائوچی درباره بحران شیوع کرونا؛

آمار ابتلای روزانه به 100هزار نفر می‌رسد

کدخبر: 346427
اقتصادنیز؛ آنتونی فائوچی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی فدرال آمریکا در جلسه کمیته سنا با بیان اینکه ویروس کرونا در ایالات متحده هنوز تحت کنترل درنیامده هشدار داد که احتمالا آمار روزانه مبتلایان به این ویروس در آمریکا به 100 هزار نفر برسد.

«آنتونی فائوچی» رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی فدرال آمریکا روز گذشته (سه ‌شنبه) در یکی از کمیته‌های سنا در خصوص تسریع شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا هشدار داد که در صورتیکه آمریکا شیوع کرونا را کنترل نکند، تعداد آمار روزانه مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۰۰ هزار نفر می‌رسد.

طبق گزارش شبکه «ان بی سی نیوز»، وی در این جلسه تصریح کرد: «روشن است که ما هم‌اکنون کنترل کامل (برکرونا) نداریم. من بسیار نگرانم زیرا اوضاع احتمالاً خیلی بد شود».

فائوچی بر لزوم کنترل کووید-۱۹ در تمامی آمریکا تأکید کرد و گفت: «ما فقط نمی‌توانیم بر آن مناطقی که شاهد افزایش شدید (شیوع کرونا) هستیم، تمرکز کنیم. این قضیه تمام کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد».

این مقام آمریکایی تصریح کرد گرچه اطلاعات اولیه امیدوارکننده بوده است اما هیچ تضمینی در خصوص ساخت واکسن وجود ندارد و «امیدواریم تا ابتدای سال آینده مقادیری از واکسن تا آغاز سال آینده در دسترس باشد».

اظهارات فائوچی در شرایطی مطرح شده است که خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که روز گذشته (سه‌شنبه)، تعداد آمار روزانه مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا با رکوردی جدید به ۴۷ هزار نفر رسید.

طبق این گزارش، کالیفرنیا، تگزاس و آریزونا به کانون‌های جدید شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا تبدیل شده‌اند.

آمار و ارقام جدید دانشگاه «جانز هاپکینز» نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۲۷ هزار و ۳۲۲ نفر رسیده است.

این آمار و ارقام همچنین حاکی از آن است که در بازه زمانی مذکور، شمار کلی مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و ۶۲۹ هزار و ۳۷۲ نفر رسیده است.

بحران شیوع ویروس کرونا سقوط اقتصاد آمریکا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما