کدخبر: ۳۴۶۴۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

الشرق الاوسط خبر داد؛

پیام ضدایرانی ابوظبی به شورای امنیت

اقتصادنیوز؛ امارات متحده عربی در نامه به شورای امنیت سازمان ملل درباره آنچه «نقض توافق هسته‌ای (برجام) از سوی ایران» خوانده شده، «ابراز نگرانی» کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ طبق گزارش رسانه‌های سعودی از قبیل الشرق الاوسط و الحدث، امارات متحده عربی در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل درباره «نقض برجام از سوی ایران» ابراز نگرانی کرده است.

در حالی که امارات متحده عربی برای عضویت در شورای امنیت سازمان ملل به عنوان عضو غیردائم این شورا بین سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ تحرکات خودش را تشدید کرده است، این کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس نامه‌ای با موضوع برجام و ایران به شورای امنیت ارسال کرد.

طبق گزارش‌ رسانه‌ها، امارات متحده عربی در این نامه نگرانی خودش را درباره نقض برجام از سوی ایران ابراز کرد.

ابراز نگرانی امارات متحده عربی در شرایطی مطرح شده که این کشور طی سال‌های اخیر  همنوا با مواضع غیرقانونی آمریکا و عربستان سعودی درباره برجام، از خروج واشنگتن از این توافق حمایت کرده است.

پیش از این نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل اعلام کرده بود که ریاض خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است و در این باره با روسیه و چین در ارتباط است.

رسانه‌ای شدن خبر ارسال نامه امارات به شورای امنیت سازمان ملل یک روز بعد از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ انجام شد؛ نشستی که با سخنان «رزماری دیکارلو»، معاون دبیر کل سازمان ملل و ابراز تأسف او از خروج آمریکا از برجام آغاز شد.

در نشست ویدئو کنفرانسی شورای امنیت سازمان ملل، وزیر خارجه ایران، وزیر خارجه آمریکا و نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل حضور یافتند و درباره برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ صحبت کردند.

نشریه آمریکایی در گزارشی درباره نشست دیروز شورای امنیت با موضوع ایران نوشت، «دوست و دشمن آمریکا را سرزنش کردند و این نشست به صحنه انزوای آمریکا تبدیل شد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند