کدخبر: ۳۴۶۷۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وسعت دریاچه ارومیه کاهش پیدا کرده است

اقتصاد نیوز: مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه کاهش یافته و به ۱۲۷۱.۶۷ رسیده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ فرهاد سرخوش  در ارومیه، با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: هم اکنون تراز دریاچه ۱۲۷۱.۶۷ است که نسبت به مشابه سال گذشته که ۱۲۷۱.۷۷ بود، کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: وسعت دریاچه ارومیه نیز سه هزار و 74 کیلومتر مربع بوده در حالی که سال گذشته در همین زمان وسعت آن بیشتر بود و به میزان سه هزار و 140 کیلومترمربع وسعت داشت.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه حجم دریاچه ارومیه در سال گذشته در همین موقع چهار میلیارد و 84 میلیون مترمکعب بوده است افزود: این حجم آبی هم اکنون کاهش داشته و به چهار میلیارد و 53 میلیون مترمکعب رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه امسال به بهره‌برداری رسیده و با افتتاح مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه سالانه 51 میلیون مترمکعب آب به پیکره دریاچه ارومیه سرازیر می‌شود و از سوی دیگر با بهره‌برداری از تونل انتقال آب، سالانه 650 میلیون مترمکعب آب از این محل نیز آب به دریاچه ارومیه منتقل شده و شاهد احیای آن در سالیان آینده خواهیم شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند