کدخبر: ۳۴۷۴۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ساندی‌تایمز گزارش داد؛

ردپای کرونا در آزمایشگاه چینی از ۷سال پیش!

اقتصادنیوز؛ روزنامه ساندی‌تایمز از ویروسی که بسیار شبیه ویروس کرونا بوده و در سال ۲۰۱۳ نمونه آن به آزمایشگاهی در ووهان چین فرستاده شده پرده برداشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ روزنامه ساندی تایمز در گزارشی می نویسد: ۷ سال پیش، نمونه هایی از یک ویروس به انستیتوی ویروس شناسی ووهان فرستاده شده بود که بسیار شبیه ویروس کرونا است.

روزنامه ساندی تایمز نوشت:  دانشمندان در سال ۲۰۱۳ نمونه های یخ زده از یک ویروس را از یک معدن مس  آلوده به مدفوع خفاش در جنوب غربی چین، به آزمایشگاه ووهان ارسال کردند.

g9AQ7e0K8Jbw

در این گزارش آمده است که ظاهرا در آن تاریخ ۶ مرد که مدفوع خفاش را در معدن تمییز کرده بودند، دچار ذات الریه شدید شدند.

روزنامه ساندی تایمز با استناد به پزشکی که سرپرست وی در بخش اورژانس، این بیماران را معالجه می کرده عنوان کرد: سه نفر از آن بیماران درگذشتند.

دکتر شی یک دانشمند چینی که به علت مطالعات خود درباره خفاش ها به  “زن خفاش” معروف است هم در یک مقاله در فوریه ۲۰۲۰ درباره کوید ۱۹، به این مساله اشاره می کند که کوید ۱۹، به میزان ۹۶.۲ درصد مشابه نمونه های ویروسی به نام RaTG13 است که در سال ۲۰۱۳ در استان یوننان کشف شد. این مقاله به احتمال زیاد به ویروس موجود در معدن متروکه اشاره داشته است.

بنابراین گزارش، این نمونه ها بار دیگر سؤالات بی پاسخ در مورد منشاء این بیماری همه گیر جهانی را برجسته می کند. روزنامه ساندی تایمز می گوید: آزمایشگاه ووهان به سوالات درباره این گزارش پاسخ نداده است.

گفتنی است، در ماه می ، مدیر موسسه ویروس شناسی ووهان گفت که هیچ نمونه زنده ای از ویروس RaTG13 در آزمایشگاه وجود ندارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند