کدخبر: ۳۴۷۵۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

احتمال درگیری روسیه در یک جنگ تمام عیار

فرمانده نیروی دریایی اوکراین اعلام کرد: واحدهای نیروی دریایی این کشور برای جنگ با روسیه آماده می شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری ریانووستی، دریادار الکسی نیژپاپا گفت که نیروی دریایی اوکراین برای اقدامات جنگی گسترده با روسیه خود را آماده می‌کند.

وی ادامه داد: اوکراین مصمم به بازگرداندن منطقه کریمه تحت حاکمیت خود است و در این پیوند برای جنگ با روسیه آماده می شود. 

به گفته نیژپاپا، در جنگ اوکراین با روسیه، تلفات بین نظامیان و غیرنظامیان اوکراینی سنگین خواهد بود. 

فرمانده نیروی دریایی اوکراین گفت: کییف انتظار دارد ارتش روسیه به منظور بازگشایی کانال آب تامین کننده آب شبه جزیره کریمه، به استان هرسون(در جنوب اوکراین) حمله کند. 

وی خاطرنشان کرد: سیگنال برای آغاز مناقشه مسلحانه بین دو کشور، تلاش روسیه برای احیای کانال آب سوروکریمسک خواهد بود که آب رودخانه دنپر را به کریمه منتقل می کند.

اوکراین از حدود دو سال پیش کانال سوروکریسمک را مسدود کرده و از انتقال آب به کریمه جلوگیری می کند و این مساله باعث کمبود شدید آب در شبه جزیره کریمه شده است. 

فرمانده نیروی دریایی اوکراین گفت که واحدهای دریایی اوکراین برای چنین سناریویی آماده شده اند. 

 وی افزود: همه طرح های نظامی ما را نمی توانم فاش کنم اما یک بخش کوچک را بازگو می کنم موشک های نپتون ما می تواند از خاک اوکراین منطقه سواستوپل را هدف قرار دهد. در صورت آغاز مناقشه وضعیت را مشاهده خواهیم کرد. 

روس‌ها معتقدند شبه‌جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری یک همه‌پرسی به خاک روسیه ملحق شد؛ اما اوکراین و غرب نتیجه این همه‌پرسی را نپذیرفتند و آن را حمایت کرملین از جدایی‌طلبی و خلاف قوانین بین‌المللی خواندند.

 

این مطلب برایم مفید است
202 نفر این پست را پسندیده اند