کدخبر: ۳۴۷۷۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شوخی عجیب رئیس شورای شهر پایتخت!

اقتصادنیوز :‌اعضای شورای اسلامی شهر تهران انتقاداتی را به هیات رئیسه در خصوص عدم حضور زالی در جلسه امروز شورای شهر بیان کردند.

به گزارش اقتصادنیوز ،براساس دستور جلسه اعلامی هیات رئیسه شورای شهر تهران قرار بود در این جلسه زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص حادثه کلینیک سینا در صحن شورا حاضر شود و توضیحاتی در خصوص این حادثه بیان کند اما وی در این جلسه غیبت کرده و نماینده خود را به جلسه فرستاد که این مسئله سبب اعتراض و انتقاد اعضای شورای شهر تهران شد. به گونه‌ای که الهام فخاری در ابتدا با انتقاد از غیبت مسوول مربوطه در جلسه بررسی  این حادثه گفت: این شأن شورا نیست که مسئولی که دعوت کرده‌ایم در جلسه حاضر نباشد و این در حالی است که نه تنها مسوولان دستگاه‌های دیگر بلکه حتی شهردار تهران نیز شأن شورا را رعایت نمی‌کنند به گونه ای که در جلسه قبل من در حال صحبت بودم که حناچی جلسه را ترک کرد.

صدراعظم نوری نیز با بیان این که جایگاه شورا بالا است و وقتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را دعوت کردید ونیامده نباید نماینده او را قبول کنید، اظهار کرد: چرا این نماینده در سخنان خود به ما توصیه می‌کنند. به نظرم بعد از مدتی کشته‌های حادثه مقصر شناخته می‌شوند و حال اجازه هم نمی‌دهید اعضای شورا بحث کنند تا ابهامات رفع شود.

در ادامه محسن هاشمی در دفاع از این اقدام گفت: یادتان هست که در جلسه هم اندیشی شنبه اعضای شورا تقاضا کردند که از وزارت بهداشت و کار افرادی را دعوت کنیم که در این خصوص صحبت کنند که من با آقای زالی صحبت کردم و اعلام کرد که من نمی‌توانم در جلسه یکشنبه باشم اما سه شنبه می آیم و امروز هم دیدم که نمایندگانش را فرستاده و صلاح نبود که اجازه وارد نشدن ندهم و دیدید که یک ساعت نیز بررسی دستور اول به طول انجامید و مهمان نوازی ایجاب می‌کرد که نمایندگان هم حرف بزنند.

وی با بیان این که درست است نماینده دانشگاه در جهت اهداف شورا حرف نزد گفت: اما نمی‌شد مدام تذکر بدهم که در رابطه با موضوع صحبت کنید و به نظرم ما خوب برخورد کردیم.

رییس شورای شهر تهران افزود: این که می‌گویند شأن شورا حفظ نشده، مهمان باید شأن محلی که به آن دعوت می‌شود و میزبان را حفظ کند و من معتقدم که مسیر قانونی بوده و مهمان نوازی کردیم.

وی در واکنش به تشدید اعتراضات اعضای شورا گفت: من که نمی‌توانستم بزنم بیرونش کنم!؟ همه ماسک دارند و شبیه هم هستند نمی‌توانم بگویم بکش پایین تا ببینم کی هستی؛ البته من با زالی صحبت می‌کنم اما من نمی‌توانستم بگویم که برو و اصلا آیا درست است وقتی نماینده اینجا نشسته بگویم برو؟!‍

وی افزود: دفعه بعد با تیپا بیرون می‌کنم و یادم نبود که دم در بگویم هر کس به غیر از زالی بود بیرونش کن.

هاشمی  با اشاره به عدم حضور به موقع اعضا در صحن شورا گفت: از شأن شورا صحبت می‌کنید در حالی که شأن شورا این است که همه رأس ساعت 8:30 در صحن باشند نه این که من مجبور باشم با 9 نفر جلسه را آغازکنم و  45 دقیقه بعد از آن اعضا بیایند. آیا باز هم بگم یا کوتاه می‌آیید؟  خانم نوری به من پیام داده که باید تمام بندهای دستور  جلسه امروز را بررسی کنم لطفا سوال نکنید بعد من برای این که کارش راه بیفتد اجازه سوال ندادم و حالا به من انتقاد می‌کند! این رفتار دو گانه خوب نیست.

نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران  با پذیرش سخنان هاشمی به ادامه جلسه پرداختند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند