سه سازمان بهداشتی و درمانی در انگلستان تایید کردند؛

پیشگیری و درمان کرونا با یک ماده مغذی در دسترس

کدخبر: 347982
اقتصادنیوز؛ در حالی که هنوز هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ویتامین D قادر به درمان یا جلوگیری از کرونا ویروس است، وجود ندارد، اما سه سازمان بهداشتی و درمانی در انگلستان به مردم توصیه می کنند که به میزان کافی ویتامین D، از خورشید یا مکمل ها، مصرف کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ در عین حال، این سازمان ها توصیه می کنند برای تأمین میزان مصرف ویتامین D توصیه شده، نه تنها به عنوان پیشگیری از بیماری کورونا ویروس، بلکه برای سلامت عمومی نیز انجام شود.

ویتامین D یک ماده مغذی اساسی برای سلامتی از جمله سیستم ایمنی بدن است.

 به طور معمول، انسان می تواند ویتامین D را به طور طبیعی از طریق قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید تامین کند – اما در برخی از غذاها مانند تخم مرغ، ماهی چرب و کبد گاو نیز ویتامین D وجود دارد. در کل به مردم توصیه می شود که روزانه ۱۰ میکروگرم ویتامین D مصرف کنند. توصیه ایالات متحده کمی بیشتر، ۱۵ میکروگرم برای بیشتر افراد و ۲۰ میکروگرم برای افراد بالای ۷۰ سال است.

گذراندن وقت زیاد در منازل، چه در ماههای سرد زمستان و چه در قرنطینه، به طور بالقوه می تواند شخص را در معرض کمبود ویتامین D قرار دهد. طبق گزارش کمیسیون علمی مشاوره تغذیه، این امر می تواند یک مشکل در هنگام بروز بیماری ها باشد – شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فقدان ویتامین D با عفونتها، به ویژه در دستگاه تنفسی مرتبط است.

در حالی که ((COVID-19 به سیستم تنفسی حمله می کند، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ویتامین D می تواند بیماری کرونا را درمان کند یا نه یا اینکه از بروز آن جلوگیری کند، وجود ندارد.

چندین مطالعه قبلی ارتباط بین نتایج کرونا  و کمبود ویتامین D را بررسی کرده اند – با این حال، این تحقیق متغیرهای دیگری را شامل می شود که می توانند تعداد و شدت موارد COVID-19 را توضیح دهند.

البته، هنوز تحقیقات بیشتری در مورد پیامدهای ویتامین D برای نتایج مختلف کورونا ویروس در حال انجام است.

کمبود ویتامین D می تواند تا حدودی توضیح دهد که چرا افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند، کمتر مورد حمله کورونا ویروس قرار می گیرند. افراد با پوست تیره ملانین بیشتری دارند که اشعه ماوراء بنفش خورشید را مسدود می کند، بنابراین به طور طبیعی تولید این ماده مغذی از نور خورشید برای افرادی که پوست تیره تری دارند طول می کشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما