اعلام میزان تاثیر کرونا بر محبوبیت دونالد ترامپ

کدخبر: 348505
اقتصادنیوز: تازه ترین نظرسنجی شبکه تلویزیونی ای بی سی نیوز از آن حکایت دارد که محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا به دلیل ناکامی در مهار همه گیری ویروس کرونا پایین آمده است.

به گزارش اقتصادنیوز بر اساس این نظرسنجی که  روز جمعه منتشر شد، تنها ۳۳ درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند که از عملکرد دولت ترامپ برای مهار این بیماری رضایت دارند. در مقابل  ۶۷ درصد اعلام نارضایتی کرده‌اند.

تاکنون ۳۵۰ نظرسنجی در این باره در آمریکا صورت گرفته است. اما نتایج نظرسنجی ای بی سی نیوز بیشترین درصد نارضایتی از چگونگی عملکرد ترامپ برای مهار ویروس کرونا را نشان می‌دهد.

تارنمای سی ان ان روز جمعه با اشاره به نتایج این نظرسنجی جدید نوشت میانگین نظرسنجی‌های صورت گرفته به شکل روشنی حکایت از عدم رضایت و خشم از افزایش موارد ویروس کرونا در ایالات متحده و نحوه برخورد ترامپ و دولت وی با این مساله دارد.

سی ان ان می‌افزاید بر اساس این نظرسنجی‌ها، به طور متوسط  میزان نارضایتی از ترامپ ۵۷ درصد است که نشان‌دهنده افت تدریجی اما چشمگیر محبوبیت ترامپ از هنگام آغاز همه‌گیری کرونا در ماه مارس (فروردین) است.

تا کنون بیش از سه میلیون نفر مبتلا به کرونا در آمریکا شناسایی شده‌اند و بیش از ۱۳۳ هزار نفر هم در اثر این بیماری جان باخته‌اند.

ترامپ از ابتدا ویروس کرونا را با تصادفات جاده‌ای و آنفلوآنزا مقایسه می‌کرد و آن را ناچیز می‌شمرد.

دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه در یادداشت توئیتری که از خشم وی نسبت به افزایش انتقادها از عملکرد تیم او در مبارزه با کرونا حکایت دارد، نوشت: برای صدمین بار، علت اینکه موارد ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است، که حتی نزدیک به آنچه که ما انجام داده‌ایم، نیستند؛ این است که آزمایش‌ گرفتن ما بسیار بیشتر و بهتر است.

وی افزود: ما ۴۰ میلیون نفر را تحت آزمایش قرار داده‌ایم. اگر ما به جای آن از ۲۰ میلیون نفر آزمایش می‌گرفتیم، تعداد موارد ما نصف می شد. این چیزها را گزارش نمی‌کنند.

رییس جمهوری آمریکا چند روز پیش هم مدعی شده بود، بیماری کرونا در ۹۹ درصد بی‌ضرر است. وی همچنین پیشنهادهایی برای مصرف ضدعفونی‌کننده‌ها، استفاده از نور در بدن برای از بین بردن ویروس و استفاده از هیدروکسی کلروکین هم ارائه کرده بود.

تمام این مواضع توسط کارشناسان و صاحب‌نظران پزشکی و سیاسی با انتقاد مواجه شده است به گونه‌ای که ماکسین واترز رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را یک دروغگوی ۹۹ درصدی نامید.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما