کدخبر: ۳۴۸۵۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سازمان‌بهداشت‌جهانی: شکست کرونا امکان‌ناپذیر است

اقتصادنیوز؛ دیر برنامه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در شرایط کنونی جهان غلبه بر ویروس کرونا امکان‌ناپذیر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، 

«مایک رایان» مدیر برنامه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی امروز (جمعه) تاکید کرد که در شرایط کنونی جهان نمی‌توان بر ویروس کرونا غلبه و به آن پایان داد.

وی بر ضرورت تمرکز بر مهار کردن کانون‌های شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و افزود: این امر از اوج گیری‌های متعدد این ویروس و بازگشت به وضع قرنطینه پیشگیری خواهد کرد.

جهان از ژانویه ۲۰۲۰ با بحران حاد ناشی از شیوع ویروس کرونا که از شهر ووهان چین آغاز شد و خسارت‌های بسیاری در بخش‌های اقتصادی به ویژه حمل و نقل و گردشگری به وجود آورد و موجب سقوط بورس‌های جهانی و بازارهای انرژی شد.

سازمان جهانی بهداشت در ۱۱ مارس ۲۰۲۰ این ویروس همه گیر را که تاکنون به مرگ بیش از ۵۵۰ هزار نفر در جهان منجر شده است را در فهرست خود قرار داد.

در زمانی که بسیاری از کشورهای جهان که پیش از این کانون کرونا بودند شاهد کاهش تعداد مبتلایان هستند، در مناطق دیگری از جهان به ویژه آمریکای لاتین شاهد انتشار سریع این بیماری هستیم و نگرانی از وقوع موج دوم همه گیری وجود دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند