کدخبر: ۳۴۸۷۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چند درصد از منابع کمیته امداد از سوی دولت تامین می شود؟

اقتصادنیوز: مدیرکل کمیته امداد امام (ره)‌ مازندران با اظهار این که این نهاد در شرایط اقتصادی کشور کمک‌کار دولت است ، گفت : ۲۱ درصد از منابع مالی کمیته امداد هم از سوی دولت تامین می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: حجت الاسلام بشیر عالیشاه عصر شنبه طی نشستی با مسئولان کمیته امداد رامسر افزود :‌ ۷۹ درصد از بقیه منابع اعتباری کمیته امداد هم با کمک های مردمی تامین می شود.

وی گفت :‌ کمیته امداد سال گذشته در زمینه ایجاد اشتغال بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان برای ۶ هزار و ۲۰۰ طرح پرداخت کرده است ضمن اینکه در صورت طرح های مهم افراد تحت پوشش این نهاد تسهیلات تا سقف ۸۰ میلیون تومان هم پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) مازندران با بیان اینکه استان با وجود طبیعت و نعمت های فراوان فقر زیادی در باطن خود دارد ، افزود : این نهاد در ماه مبارک رمضان تحت عنوان اکرام مهدوی و اکرام حسنی ۳۲۰ هزار پرس غذای گرم و  ۸۲ هزار سبد غذایی با کمک خیرین در میان مددجویان و فقرا استان توزیع کرد به گونه ای که بر اساس محاسبات هر روز  یک‌ میلیارد تومان به فقرا در سطح استان کمک شده است.

وی اعتبار امسال این نهاد را ۲۰۰ میلیارد تومان  اعلام کرد و افزود: از آنجایی که نخستین مرحله اعتبارات ابلاغ شده است از فرماندار رامسر و مدیران عامل بانک ها انتظار می رود با تعامل بیشتر در جهت جذب این اعتبارها اقدام کنند.

عالیشاه گفت :‌ کمیته امداد موظف است ۷۰ درصد از وام های اشتغالزایی را به مددجویان این نهاد و ۳۰ درصد دیگر را به کسانی که تحت پوشش این نهاد نیستند و استحقاق دریافت وام را دارند پرداخت کند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی ۷۶ هزار خانوار معادل ۱۳۰ هزار نفر را در استان تحت پوشش دارد ، گفت :‌ بر اساس بررسی های انجام شده ۱۰ درصد از سه دهک جمعیت استان مازندران زیر خط فقر هستند.

مدیر کل کمیته امداد مازندران با بیان انکه در استان چهار هزار مددجویان تحت پوشش متقاضی مسکن هستند، گفت :‌ در شهرستان رامسر هم ۴۳ خانواده بالای سه نفر وجود دارند که چنانچه زمین برای آنها تامین شود کمیته امداد آمادگی ساخت سرپناه را برای این افراد دارد.

به گفته وی ، کمیته امداد برای تامین مسکن مددجوان ۳۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض، ۵۰ میلیون تومان از طریق وام بنیاد مسکن  و ستاد اجرایی فرمان امام‌ تامین پرداخت می کند.

کمیته امداد استان مازندران هشت هزار ۵۰۰ دانش آاموز و هزار و ۶۰۰ دانشجو را تحت پوشش دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند