هشدار نگران‌کننده «بیل‌گیتس» درباره واکسن کرونا

کدخبر: 348798
اقتصادنیوز؛ بیل گیتس، موسس و مالک مایکروسافت و میلیاردر سرشناس آمریکایی که در کارهای خیریه فعالیت زیادی دارد نسبت به یک پدیده شوم در این روزهای که جهان با ویروس کرونا درگیر است هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ بیل گیتس هشدار داد که داروها و واکسن های کرونا فقط در اختیار کشورها و افرادی قرار می گیرد که بالاترین رقم ها را پرداخت می کنند.

موسس شرکت مایکروسافت در نشستی بین المللی که درباره ویروس کرونا برگزار شد، هشدار داد: داروها و واکسن های کرونا در اختیار مردم و مناطقی که توان پرداخت هزینه آنها را ندارند قرار نمی گیرد بلکه تنها به کسانی اختصاص داده می شود که توان پرداخت بالاترین رقم ها را دارند و این باعث می شود تا زمان باقی ماندن کرونا طولانی تر شود و این ویروس قربانیان بیشتری در جهان داشته باشد.

بیل گیتس

او ادامه داد: جهان به رهبرانی نیاز دارد که بتوانند داروها را به صورت عادلانه و منصفانه در بین مردم جهان تقسیم کنند و نه اینکه تنها بر اساس منافع و سودی که در بازار وجود دارد این داروها را توزیع کنند البته که می دانیم چنین تصمیم های سخت است. من تلاش می کنم تا زمینه برای توزیع داروها و واکسن ها برای همه مردم جهان مهیا شود و نه تنها کشورهای ثروتمند. یکی از بهترین درسهایی که از مبارزه با HIV آموخته ایم، اهمیت ایجاد یک سیستم توزیع جهانی بزرگ و عادلانه برای در اختیاز گذاشتن دارو برای همه جهان است.

قابل ذکر است که مقامات آمریکایی پیش از این اعلام کردند که اولویت آنها تهیه داروها و واکسن های کرونا برای ساکنان آمریکا است.

در همین راستا کمیسیون اروپا و سازمان بهداشتی جهانی نسبت به رقابت نامطلوب کشورها برای دستیابی به داروها و واکسن های کرونا برای نجات بیماران و پایان دادن به رکورد اقتصادی هشدار دادند.

بیل گیتس در ادامه گفت و گوی خود با اسکای نیوز با بیان اینکه باید کارخانه های در سراسر جهان برای دستیابی به داروها و واکسن کرونا ساخته شود، گفت: تلاش ها برای یافتن و دسترسی کامل به واکسن ها به همه مردم جهان نیاز به ۱۰ تا ۲۰ میلیارد دلار سرمایه دارد.

بیل گیتس براین باور است که شرایط قبل از بهتر شدن بدتر خواهد شد. او با بیان اینکه آب و هوای گرم برای رویارویی با کرونا بهتر است، تاکید کرد که با کارشناسان بهداشتی که براین باور هستند که وضعیت در پاییز بدتر خواهد شد موافق است.

قابل توجه است که بیل گیتس به همراه همسرش ملیندا ۲۵۰ میلیون دلار از طریق موسسه خیریه خود برای تولید واکسن کرونا کمک کرده اند.

ویروس کرونا در که در چین شناسایی و شیوع پیدا کرد به سرعت به سراسر جهان نفوذ کرد و روز به روز شمار مبتلایان و قربانیان آن در حال افزایش است این درحالی است که خود چین به خوبی  توانسته است که ویروس را مهار کند.

طبق آخرین آمار شمار قربانیان کرونا در سراسر جهان به بیش از ۵۶۷ هزار نفر رسیده است این درحالی است که نزدیک به ۱۳ میلیون نفر هم به آن مبتلا شده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما