کدخبر: ۳۴۸۹۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پالایشگاه گاز ایلام تعمیر می‌شود

اقتصاد نیوز:رییس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام از آغاز تعمیرات اساسی در این پالایشگاه از ٢١ تیر ماه سال جاری خبر داد و گفت: تعمیرات اساسی شرکت‌های پالایشی کشور به صورت دوره‌ای و عموماً سالیانه با هماهنگی شرکت ملی گاز ایران در فصول گرم سال با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده انجام می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: مسعود مرشدی روز یکشنبه با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی تضمینی برای تولید پایدار گاز برای جامعه هدف در فصل سرماست، اظهار داشت: هدف از انجام تعمیرات اساسی، نوسازی و آماده به کار کردن تجهیزات فرایندی پالایشگاه برای بالا بردن قابلیت اطمینان دستگاه ها و تولید مستمر، شامل نوسازی و بازسازی تجهیزات ثابت، تعمیرات دوره ای دستگاه ها و تجهیزات دوار، تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات برقی و ابزار دقیق است. 

وی به مزایای تعمیرات اساسی در پالایشگاه های گاز اشاره کرد و گفت: تعمیرات اساسی تضمین کننده تولید گاز در فصل سرما و مانع از بروز حوادث می شود و بدون تعمیرات اساسی تضمینی برای تولید گاز برای استان و استان های همجوار وجود ندارد.

رییس تعمیرات اساسی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: تعمیرات اساسی باید در تمامی پالایشگاه های گاز طبق قوانین شرکت ملی گاز ایران انجام شود که تاکنون در چندین پالایشگای مختلف کشور با وجود شیوع ویروس کرونا انجام شده و یا در حال انجام است.

مرشدی افزود: پیش بینی وضعیت کرونا نامشخص بوده و حتی پیش‌بینی افزایش شیوع آن در فصل پاییز نیز شده که ضرورت کار تعمیرات را در این فصل نشان می‌دهند.

وی تصریح کرد: به منظور حفظ سلامتی کارکنان، تراکم نفرات به کمتر از ۴۰ درصد سال های قبل و حجم فعالیت های تعمیراتی نیز به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در تعمیرات اساسی امسال بیش از یک هزار و ۳۰۰ تجهیز در بخش های مختلف مورد تعمیر قرار می‌گیرند، اظهار داشت: در بخش تجهیزات ثابت بیش از ٣٢ تجهیز شامل انواع وسل ها، برج ها، مخازن و فیلترها مورد بازرسی و تعمیرات اساسی قرار می گیرند.

رییس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه در بخش تجهیزات دوار بیش از ٣٠ تجهیز از جمله انواع پمپ ها، کمپرسورها، فن ها و دمنده های هوایی مورد تعمیرات اساسی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: همچنین ٢٠٠ تجهیز برقی شامل انواع تابلو ها، رله ها، الکترو موتورها و غیره مورد تعمیرات اساسی قرار خواهند گرفت.

مرشدی افزود: بیش از یک هزار تجهیز ابزار دقیق شامل انواع سوئیچ ها، ترانسمیتر ها و نشان دهنده ها و همچنین در بخش شیرآلات بیش از ١٥٠ شیر از جمله شیرهای کنترلی، شیرهای اطمینان، دستی و برقی به کارگاه انتقال و مورد تعمیر اساسی قرار می‌گیرند.

رییس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام گفت: تعمیرات دوره ای ٢٤ هزار ساعته کمپرسورهای صادرات گاز، تعمیرات اساسی و تعویض تیوبهای فین دار کوره گاز احیا، ریتیوب پری هیتر گاز اسیدی، تعویض لاینهای ٣٠ اینچ و تخلیه و شارژ کانورتورهای کاتالیستی واحدهای بازیافت گوگرد از جمله فعالیت های شاخص پیش بینی شده در تعمیرات اساسی امسال خواهند بود.

وی اظهار داشت: تعمیرات پمپ شارژ و پمپ های بوستر و رفلاکس آمین، تست تانژانت دلتا ترانسهای پالایشگاه، تست تخلیه جزئی کابل های ژنراتورهای نیروگاه و الکتروموتورهای کمپرسور های صادرات گاز نیز از جمله دیگر موارد پیش بینی شده در بخشهای تجهیزات دوار و برقی در تعمیرات اساسی امسال خواهند بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند