کدخبر: ۳۴۹۰۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حریق گسترده در کشتی جنگی آمریکایی +فیلم

اقتصاد نیوز؛ نیروی دریایی آمریکا از زخمی شدن شماری از نیروها در پی وقوع آتش سوزی در یک کشتی جنگی در جنوب غرب این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ نیروی دریایی آمریکا روز یک شنبه اعلام کرد که در نتیجه وقوع یک انفجار و  آتش سوزی بزرگ در کشتی جنگی آبی-خاکی «یو اس اس بونهوم ریچارد» در پایگاه دریایی واقع در بندر «سن دیگو» در جنوب ایالت ساحلی کالیفرنیا در جنوب غرب این کشور که همچنان شعله ور است، دست کم ۲۱ ملوان دچار جراحت شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

تصاویر ویدئویی زنده از آتش سوزی در کشتی جنگی یو اس اس بونهوم ریچارد (USS Bonhomme Richard) نیز نشان داده که نیروهای آتش نشانی صبح یک شنبه به وقت محلی، خود را به پایگاه دریایی سن دیگو رساندند جایی که شاهد بلند شدن دود سیاه غلیظ تا ارتفاع صدها فوتی از چند نقطه این کشتی ۲۵۷ متری بوده و در قایق های موجود در اطراف آن مستقر شدند تا با استفاده از شیلنگ برای مهار آتش تلاش کنند.

نیروی دریایی آمریکا بعد از ظهر یک شنبه به وقت محلی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر در این باره نوشت: ۱۸ ملوان دچار جراحت هایی شدند که زندگی آنها را تهدید نمی کند و به یک بیمارستان محلی انتقال یافتند؛ خدمه به طور کامل در خارج کشتی هستند و همه آنها شمارش شدند.

سی ان ان بعدا تعداد مصدومان را ۲۱ نفر اعلام کرد و دلیل اصلی انفجار که منجر به آتش سوزی شد را تا این لحظه نامشخص دانست.

نیروی دریایی آمریکا در همین حال تاکید کرد که هنگام وقوع آتش سوزی نزدیک ساعت ۸:۳۰ صبح یک شنبه به وقت محلی (۲۰ شامگاه یک شنبه به وقت تهران)، نزدیک به ۱۶۰ ملوان در کشتی جنگی بونهوم ریچارد بودند.

اداره نجات از آتش سوزی در سن دیگو نیز ابتدا در حساب کاربری خود در توییتر از وقوع انفجار در کشتی جنگی بونهوم ریچارد و تلاش خود با یگان های آتش نشانی فدرال برای تخلیه منطقه خبر داد با این حال ظهر یک شنبه به وقت محلی اعلام کرد که به همه کارکنان آن دستور داده شده تا از اسکله خارج شوند در حالی که تصاویر هوایی نیز تشدید آتش سوزی را نشان می داد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند