وزیر علوم:

همه کنکورها تابستان برگزار می‌شوند

کدخبر: 349086
اقتصادنیوز: وزیر علوم گفت: همه کنکور‌ها در تابستان برگزار می‌شوند و تلاش ما این است که به شهریور ماه نکشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران و حاشیه جشنواره روابط عمومی‌های برتر دانشگاهی گفت: زمان برگزاری کنکور دکتری و ارشد امروز از سوی دکتر نمکی اعلام می‌شود.

او ادامه داد: زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر نخواهد کرد و در صورتی که زمان برگزاری کنکور دکتری تغییر کند زمان کنکور ارشد هم تغییر می‌کند.

غلامی در ادامه بیان کرد: کنکور‌ها در تابستان برگزار می‌شوند و تلاش ما این است که به شهریور ماه نکشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بحث تغییر تاریخ آزمون دکتری و ارشد به وزیر بهداشت منتقل شده و محوریت این مسأله از سوی رییس جمهوری به وزیر بهداشت محول شده و در نهایت وی باید اعلام کند.

او در واکنش به اینکه گفته می‌شود آزمون دکتری و ارشد دو هفته دیگر برگزار می‌شود، گفت: این نظر کارشناسی وزارت بهداشت است و آنها می‌گویند اگر بتوانیم زمان را تغییر دهیم شاید بتوانیم از این پیکی که اتفاق افتاده عبور کرده باشیم و نگرانی‌هایمان کمتر شده باشد.

وزیر علوم بیان کرد: تلاشمان این است که کنکور سر موقع برگزار شود؛ زیرا در آینده معلوم نیست شرایط چطور شود اما نظر وزارت بهداشت برای ما مهم است. این مهم است که آنها بگویند الان مشکل خاصی هست یا خیر. ما نیز منتظریم دکتر نمکی نظر خود را اعلام کنند.

 

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما