کدخبر: ۳۴۹۱۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سخنگوی ارتش حوثی‌ها اعلام کرد؛

حمله سنگین به تاسیسات نفتی و فرودگاه‌های عربستان

اقتصادنیوز؛ سخنگوی ارتش حوثی روز دوشنبه گفت: «نیروهای حوثی یمن در یک حمله بزرگ پهپادی و موشکی به یک تاسیسات بزرگ نفتی در شهر جیزان عربستان سعودی و نیز به اهداف نظامی دیگری در فرودگاه‌های جنوب غربی عربستان حمله کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ان‌بی‌سی نیوز، یحیی سریع سخنگوی ارتش حوثی روز دوشنبه گفت: نیروهای حوثی در یک حمله بزرگ پهپادی و موشکی به یک منطقه بزرگ نفتی در شهر جیزان عربستان سعودی حمله کردند.

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که با حوثی‌ها مبارزه می‌کند، گفت که پیشتر چهار موشک و شش فروند پهپاد نظامی که توسط حوثی ها به سمت عربستان سعودی شلیک شده را بین برده است.

هنوز هیچ مقام سعودی در مورد محل مورد ارسال این موشکها و یا اثابت آنها به تاسیسات نفتی آرامکو اظهار نظر نکرده است.

شرکت نفت آرامکو یک پالایشگاه با ظرفیت تولید 400 هزار بشکه در روز، در شهر جیزان دارد که حدود 60 کیلومتر (40 مایل) از مرز یمن فاصله دارد، فعالیت می کند. 

آرامکو از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرده است.

یحیی سریع سخنگوی ارتش حوثی گفت: «نیروهای ما با تعداد زیادی پهپاد سیستم های هوایی و سیستم پاتریوت در خمیس مشیت و سایر اهداف نظامی در فرودگاه های ابها، جیزان و نجران را هدف قرار دادند.»

وی در ادامه گفت: «علاوه بر این، تأسیسات نفتی بزرگی نیز در منطقه صنعتی جیزانژ به طور دقیق مورد هدف قرار گرفت.»

خمیس ​​مشیت ، ابها ، جیزان و نجران همه در جنوب غربی عربستان سعودی در نزدیکی مرز یمن قرار دارند.

بر اساس این گزارش، حملات مرزی جنبش حوثی‌های از اواخر ماه مه افزایش یافته است چراکه آتش بس ناشی از همه‌گیر کروناویروس منقضی شده است. در اواخر ماه ژوئن ، موشکها به ریاض، پایتخت سعودی رسیدند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند