کدخبر: ۳۴۹۱۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر مهاجرت اسرائیل مدعی شد:

خروج طرح الحاق از دستورکار کابینه اسرائیل

اقتصادنیوز؛ «پنینا تامانو-شاتا» وزیر مهاجرت رژیم اسرائیل می‌گوید کابینه اکنون روی پیشبردن طرح اشغال کرانه باختری کار نمی‌کند زیرا در حال حاضر اولویت تل‌آویو نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در ادامه اظهار نظرها درباره سرنوشت مبهم طرح رژیم اسرائیل برای اشغال بخش‌های بزرگی از اراضی خصوصی فلسطینیان در کرانه باختری، یک وزیر صهیونیست امروز (دوشنبه) از خارج شدن این طرح از دستورکار کابینه تل‌آویو خبر داد.

وزیر صهیونیست: طرح الحاق از دستورکار کابینه خارج شده است

به نوشته وبگاه عروتص‌شوع، «پنینا تامانو-شاتا» وزیر مهاجرت رژیم اسرائیل می‌گوید کابینه اکنون روی پیشبردن طرح اشغال کرانه باختری کار نمی‌کند زیرا در حال حاضر اولویت تل‌آویو نیست.

تامانو که عضو حزب آبی‌وسفید (به ریاست بنی‌گانتز وزیر جنگ این رژیم) است، در مصاحبه با شبکه رادیویی «رِشِت‌بِت» گفت به درخواست این حزب بود که طرح اشغال دیگر در دستورکار کابینه نیست و هنوز هم تاریخی برای اجرای آن تعیین نشده است.

وی مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» در فلسطین اشغالی را اولولیت اصلی کابینه رژیم اسرائیل دانسته و توضیح داد: «درک می‌کنیم که در چنین برهه‌ای، اساساََ تمام مسائل دیگر باید به حاشیه رانده شود و مهمترین چیز اکنون مشکل ویروس کرونا است».

به نوشته عروتص‌شوع، این وزیر اسرائیلی با بیان اینکه طرح اشغال را فقط می‌توان ذیل گام‌های دیپلماتیک آنهم در آینده اجرا کرد، اظهار داشت: «کل طرح الحاق، یک مسئله دیپلماتیک جدی است که فقط در راستای فرایندهای مسئولیتی قابل اجرا خواهد بود».

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. 

شبکه تلویزیونی «کان‌نیوز» شامگاه یکشنبه گزارش داد کاخ سفید به تل‌آویو فشار می‌آورد تا اجرای طرح اشغال را متوقف کند تا زمانی که نتانیاهو بتواند حمایت حزب آبی‌وسفید و گانتز را به دست بیاورد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند