کدخبر: ۳۴۹۲۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آتش سوزی بویراحمد اطفا شد

اقتصاد نیوز: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه دمچنار در شهرستان بویراحمد پس از سه روز تلاش طاقت فرسا و بی وقفه مهار شد.

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: غلام حسین حکمتیان افزود: جنگل ها و مراتع مناطق دمچنار از توابع شهرستان بویراحمد از روز شنبه هفته جاری طعمه آتش شد که پس از سه روز تلاش بی وقفه نیروهای امدادگر، بسیج و مردم امروز دوشنبه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه مهار شد.

وی بیان کرد: در سه روز گذشته بخشی از جنگل های این منطقه در آتش سوخته که میزان دقیق آن اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این آتش سوزی در روز های شنبه و یکشنبه نیز برای ۲ بار مهار شده بود اما دوباره به سبب وزش باد و بقایای کنده درختان سوخته شعله ور شده بود.

حکمتیان تصریح کرد: هم اکنون چند اکیپ امدادی در این مناطق حضور دارند تا در صورت فوران دوباره شعله های آتش اقدام به اطفای حریق کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: بیش از ۳۵ نفر از نیروهای مردمی، بسیج، منابع طبیعی و محیط زیست برای مهار آتش سوزی در منطقه دمچنار بویراحمد در روزهای گذشته فعالیت کردند.

وی عنوان کرد: سخت گذر بودن منطقه و وزش باد شدید باعث کندی عملیات مهار آتش سوزی در این مناطق شده بود.

حکمتیان تصریح کرد: یکی از نیروهای منابع طبیعی در هنگام مهار این آتش سوزی نیز دچار مصدومیت شد که از بیمارستان مرخص و در منزل تحت درمان است.

آتش سوزی درجنگل ها، مناطق حفاظت شده، مراتع و مزارع کهگیلویه و بویراحمد از ۲۰ اردیبهشت ماه گذشته شروع شده است و تاکنون بیش از ۶۰۰ هکتار از مزارع و حدود ۶۰۰ هکتار از مراتع و جنگلهای استان در آتش های عمدی و سهوی سوخته و خاکستر شده است.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر یک میلیون و ۴۰۰هزار هکتار جنگل و مرتع دارد که ۸۰درصد پوشش جنگل های استان از گونه درختی بلوط تشکیل شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند