کدخبر: ۳۴۹۲۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

در گزارش دفاعی ژاپن ابراز شد

نگرانی از همکاری نظامی روسیه و چین

اقتصادنیوز: گزارش دفاعی ۲۰۲۰ دولت ژاپن امروز (سه‌شنبه) منتشر شد که شامل ارزیابی‌ها از توسعه همکاری نطامی میان روسیه و چین می‌باشد و یک فصل مجزا را به این موضوع اختصاص داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،، در این فصل از گزارش دفاعی 2020 ژاپن آمده است: در ژوئیه سال 2019 میلادی دو بمب‌افکن استراتژیک دوربرد توپولف تو-۹۵روسی با دو بمب‌افکن اچ-۶ چینی از دریای ژاپن تا دریای چین شرقی مانور هوایی مشترکی انجام دادند. در سپتامبر سال 2019 میلادی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و ژانگ یوشیا، معاون رئیس کمیسیون مرکزی نظامی چین اسنادی را درخصوص همکاری نظامی و همکاری نظامی-فنی امضا کردند.

این گزارش دولتی ژاپن در زمینه دفاعی همچنین شامل یک بررسی کلی درباره وضعیت کنونی روابط چین-روسیه در حوزه دفاعی است.

وزارت دفاع ژاپن به افزایش حضور نظامی روسیه از قطب شمال گرفته تا خاورمیانه و خاور دور اشاره کرده است. گزارش دولتی ژاپن به طور سنتی به افزایش فعالیت‌ها در خاور دور و در نزدیکی مجمع الجزایر کوریل توجه دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: روسیه در حال به روز رسانی تجهیزات نظامی خود از جمله نیروهای اتمی استراتژیک و افزایش فعالیت‌های نظامی خود است. به همین خاطر انجام یک بررسی دقیق در خصوص این تحولات لازم و ضروری است.

روابط روسیه و ژاپن به خاطر این حقیقت که این دو کشور پس از جنگ جهانی دوم یک پیمان صلح دائمی امضا نکرده‌اند، بسیار پیچیده است چرا که همچنان اختلافاتی درخصوص مجمع‌الجزایر کوریل وجود دارد که روسیه آن را بخشی از خاک خود می‌داند اما ژاپن نیز بر آن ادعای مالکیت دارد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند