کدخبر: ۳۴۹۳۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش سرد چین به اخبار توافق ۲۵ ساله با ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در مورد سئوالی با این عنوان که «روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرده است به پیش نویس توافق نامه همکاری های جامع اقتصادی و امنیتی بین چین و ایران دست یافته است این توافق نامه همکاری چین را در زمینه های مرتبط با ایران گسترش خواهد داد، آیا چنین چیزی را تایید می کنید؟» گفت که در این مورد خاص اطلاعاتی ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «هوا چون اینگ» روز دوشنبه در کنفرانس خبری روزانه در پکن افزود: ایران از کشورهای دوست چین است تهران و پکن مبادلات و همکاری های عادی خود را حفظ می کنند.

با این حال سخنگوی وزارت امور خارجه چین در مورد سئوالی با این عنوان که «روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرده است به پیش نویس توافق نامه همکاری های جامع اقتصادی و امنیتی بین چین و ایران دست یافته است این توافق نامه همکاری چین را در زمینه های مرتبط با ایران گسترش خواهد داد،  آیا چنین چیزی را تایید می کنید؟ گفت که در این مورد خاص اطلاعاتی ندارد.

طی هفته‌های اخیر انتشار تصویب پیش نویس سند همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین حاشیه های گسترده‌ای هم در محافل رسمی رسانه ای و هم در فضای مجازی به همراه داشته است.  

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند