مذاکرات ظریف و وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن

کدخبر: 349397
اقتصادنیوز: محمدجواد ظریف،وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگوی ویدئو کنفرانسی با وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران علیرغم ایجاد محدودیت‌ها و کارشکنی‌ها به اتخاذ تدابیر لازم به منظور ارسال کمک‌های انسانی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا در یمن ادامه می‌دهد.
 
 

به گزارش اقتصادنیوز وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی ویدئو کنفرانسی با وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت:‌جمهوری اسلامی ایران علیرغم ایجاد محدودیت‌ها و کارشکنی‌ها به اتخاذ تدابیر لازم به منظور ارسال کمک‌های انسانی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا در یمن ادامه می‌دهد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) در چارچوب رایزنی‌های منطقه‌ای، با هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و یمن از طریق ویدئو کنفرانس گفت‌وگو کرد.

*ظریف: یمن متعلق به همه گروه‌های یمنی است

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره تنها راهکار حل بحران یمن را سیاسی می‌داند و در این خصوص همکاری سازنده‌ای با طرف‌های ذیربط یمنی و بین‌المللی برای طرح صلح یمن داشته است.

ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها راه ثبات و استقرار یمن، حفظ تمامیت ارضی، وحدت بین گروه‌های یمنی و انجام گفت‌وگوهای فراگیر سیاسی بین گروه‌ها و احزاب مختلف برای تشکیل دولت متحد و فراگیر است، زیرا یمن متعلق به همه گروه‌های یمنی است.

*به اتخاذ تدابیر لازم برای ارسال کمک‌های انسانی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا ادامه می‌دهیم

وزیر امور خارجه کشورمان تداوم تجاوز و محاصره ظالمانه یمن توسط ائتلاف و توقیف کشتی‌های حامل مواد غذایی و سوخت در شرایط همه گیری ویروس کرونا، را غیرقابل قبول خواند و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران علیرغم ایجاد محدودیت‌ها و کارشکنی‌ها به اتخاذ تدابیر لازم به منظور ارسال کمک‌های انسانی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا ادامه می‌دهد و همانند گذشته نهایت تلاش خود را برای پیشبرد روند مذاکرات صلح یمن با هدف رفع محاصره، برقراری آتش بس و از سرگیری مذاکرات سیاسی در رایزنی‌های متعدد منطقه‌ای و بین‌المللی به کار می‌گیرد.

وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نیز در این گفت‌وگو ضمن تشکر و قدردانی از حمایت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و کمک‌های انسانی به مردم یمن، گزارشی از آخرین وضعیت سیاسی و میدانی یمن و چشم انداز آتی بحران یمن را برای وزیر امور خارجه کشورمان تشریح کرد و بر تلاش این کشور برای تحقق صلح و غلبه بر مشکلات انسانی ناشی از ویروس کرونا تاکید کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه (دیروز) ۲۳ تیر ماه نیز از طریق ویدئو کنفرانس با همتای کویتی خود درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به گفت‌وگو پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در هفته‌های اخیر با وزرای خارجه چین، عمان و قطر نیز از طریق ویدئو کنفرانس به رایزنی پرداخت.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز امروز به ادعاهای بی اساس دبیرکل جدید شورای همکاری خلیج فارس علیه جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد و به وی توصیه کرد که به جای طرح ادعاهای بی اساس علیه ایران بر توقف حملات ائتلاف نظامی علیه مردم بیگناه متمرکز شود.(اینجا بخوانید)

«نایف فلاح مبارک الحجرف»‌‌ دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس، (دوشنبه)، در ادعایی ایران را عامل عدم دست‌یابی به راه حل سیاسی در یمن دانست و مدعی شد که کمک تسلیحاتی ایران علت این مسئله است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما