کدخبر: ۳۴۹۵۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اظهارنظر عجیب ترامپ علیه اتحادیه‌اروپا

اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اظهار نظری عجیب گفت که اتحادیه اروپا به خاطر استفاده از آمریکا تاسیس شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری گفت: فراموش نکنید که ما با چین و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان در حال رقابت هستیم. ما رقابت اقتصادی بزرگ با چند کشور داریم از جمله کشورهای اروپایی که موضع گیری مناسبی در برابر ما ندارند.

او ادامه داد: اتحادیه اروپا به نیت استفاده از آمریکا تاسیس شده است. من می دانم که اتحادیه اروپا تاسیس شده است تا از آمریکا بهره گیری کند.

آمریکا بعد از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور تصمیم گرفت که تعرفه های گمرکی را بر کالاهای وارد شده از اتحادیه اروپا وضع کند.

آمریکا در آخرین جنگ تجاری خود علیه کشورهای اتحادیه اروپا تصمیم گرفت که از ۶ ژانویه عوارض ۲۵ درصد برای کالاهای وارداتی فرانسوی که ارزش آنها ۱.۳ میلیارد دلار بود وضع کند.

این اقدام آمریکا در واکنش به قانون جدید فرانسوی ها در قرار دادن مالیات و عوارض علیه شرکت های بزرگ آمریکایی مثل اپل، فیسبوک و آمازون بود.

ترامپ در بخشی دیگر از سخنان خود بار دیگر انگشت اتهام را به سوی چین به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفت و آنها را مسئول این بحران بزرگ جهانی دانست.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند