کدخبر: ۳۴۹۷۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعمال محدودیت برای اسلام‌گراها در آلمان

اقتصاد نیوز: خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه درگزارشی خبر از عملیات گسترده پلیس برلین علیه نیروهای اسلام گرا داد و گفت علت اصلی این عملیات گسترده، احتمال حمایت مالی از گروه‌های تروریستی اعلام شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: تارنمای شبکه خبری دویچه وله در گزارشی دراین خصوص به نقل از خبرگزاری آلمان (dpa) نوشت: در این عملیات گسترده صدها مامور شرکت داشتند و موضوع بر سر ۱۲ فرد بود که متهم به حمایت مالی و پشتیبانی از نیروهای تروریستی بوده‌اند.

این نخستین باری نیست که نیروهای پلیس آلمان دست به چنین اقدامی می‌زنند. عملیات روز چهارشنبه ۱۵ ژوئیه پلیس برلین در شمار عملیات بزرگی است که تا کنون علیه نیروهای اسلامگرا اجرا شده است.

بر اساس گزارش  خبرگزاری آلمان حدود ۴۵۰ مامور پلیس در این عملیات مشارکت داشته‌اند. سخنگوی دادستانی آلمان، مارتین اشتلتنر گفته است که اتهام اصلی این افراد حمایت مالی از گروههای تروریستی است.

در جریان عملیات گسترده پلیس برلین دفاتر و منازل ۱۲ فرد مظنون به حمایت مالی از تروریسم مورد تجسس قرار گرفته است.

به‌رغم آن گفته می‌شود که پلیس کسی را در جریان این عملیات بازداشت نکرده است. در این گزارش به نقل از پلیس برلین آمده است که حدود ۴۵۰ مامور پلیس از ساعت شش بامداد روز ۱۵ ژوئیه در این عملیات گسترده شرکت کرده‌اند.

گفته می‌شود که در مجموع ۱۹ خانه و دفتر کار در چهار منطقه شهر برلین توسط پلیس مورد تجسس قرار گرفته است. پلیس اعلام کرده است که عملیات تجسس شامل مساجد و مراکز دینی نمی‌شده است. 

بر اساس اطلاعاتی که از سوی دادستانی آلمان منتشر شده است، این افراد متهم شده‌اند با بهره‌گرفتن از بحران کرونا، تلاش برای دریافت کمک‌های فوری دولتی کرده‌اند.

دادستانی آلمان در عین حال اعلام کرده است که مسئولان در حال حاضر اقدام به بررسی این موضوع کرده‌اند که آیا از پول‌های دریافت شده توسط این افراد در عرصه حمایت مالی از گروه‌های تروریستی نیز استفاده شده است یا خیر.

سندیکای پلیس آلمان عملیات روز چهارشنبه ماموران خود در برلین را اقدامی مثبت ارزیابی کرده است. به باور مسئولان امنیتی آلمان، بسیاری از نیروهای اسلامگرا از "بهشت پول‌شویی آلمان" برای ارسال پول  بهره می‌گیرند.

بر اساس گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان در سال گذشته، حدود ۲۱۷۰ نفر در برلین به عنوان اسلامگرا تشخیص داده شده‌اند

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند