کدخبر: ۳۴۹۸۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش‌بینی گرمای ۵۰ درجه برای اهواز و ایلام

پیش‌بینی گرمای ۵۰ درجه برای اهواز و ایلام

اقتصادنیوز : مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از شنبه ۲۸ تیر ‌تا ۳۱ تیر در خوزستان و جنوب ایلام ‌رخداد دمای ۴۹ و ۵۰ درجه و حتی بالاتر پیش‌بینی و توصیه می‌شود جهت جلوگیری از گرمازدگی از تردد غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب اجتناب شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، بیان کرد: امروز رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های مازندران، خراسان شمالی، گلستان، شمال خراسان رضوی و شمال‌غرب، همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان، شاهد هستیم. 

وی ادامه داد: فردا ۲۷ تیر در استان‌های خراسان شمالی، گلستان، مازندران، شمال خراسان رضوی و شمال آذربایجان غربی، همچنین ارتفاعات البرز بارش پراکنده خواهیم داشت؛ این شرایط روز ۲۸ تیر در ارتفاعات البرز و استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی حاکم است. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در مناطقی که ذکر شد احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه وجود دارد که ‌توصیه می‌شود احتیاط در تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات در دستور کار باشد.

ضیائیان بیان کرد: ‌در سه روز آینده رشد ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات زاگرس در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، غرب اصفهان، لرستان، قم و استان مرکزی پیش‌بینی می‌شود. 

وی اظهار کرد: از شنبه ۲۸ تیر ‌تا سه شنبه ۳۱ تیر در خوزستان و جنوب ایلام ‌بالا بودن دمای احساسی، رخداد دمای ۴۹ و ۵۰ درجه و حتی بالاتر در طی بازه زمانی ذکر شده پیش‌بینی می‌شود،‌ توصیه می‌شود صرفه جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف‌ و اجتناب از ترددهای غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی، در دستور کار باشد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: ‌از یکشنبه ۲۹ تیر تا سه‌شنبه ۳۱ تیر در اغلب مناطق کشور آسمان صاف است و در نوار شمالی کشور افزایش دمای ۳ تا ۶ درجه‌ای پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان افزود: در پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی ساعات همراه با باد و گرد و خاک است. 

وی گفت: در این مدت در مناطق شرقی کشور، به دلیل وزش باد شدید احتمال آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد که توصیه می‌شود محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها در دستور کار باشد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۱ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود. 

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۶ و ۲۶ درجه خواهد بود. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز در تهران آسمان ابری، جهت باد جنوب غربی و سرعت باد ۱۴ کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰ کیلومتر و نم نسبی ۲۵ درصد است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند