ایران و افغانستان بر توسعه روابط دوجانبه تاکید کردند

کدخبر: 349860
اقتصادنیوز : وزارت امور خارجه افغانستان امروز (پنجشنبه) با انتشار بیانیه‌ای نوشت: به دنبال سفر اخیر «محمد حنیف اتمر»، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت عالیرتبه به تهران، «سید عباس عراقچی»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در راس یک هیئت عالیرتبه بعد از ظهر روز چهارشنبه به کابل سفر کرده و با حنیف اتمر دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  هیئت عالیرتبه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن پیگیری تصمیم هایی که در جریان سفر هیئت افغان به تهران صورت گرفته بود، در جلسه مشترک کمیته های اقتصادی-ترانزیت و دفاعی-امنیتی نیز شرکت خواهد کرد. قرار است دو طرف در مورد زمان بندی نهایی سازی موافقت نامه تنظیم استخدام و اعزام کارگران افغان به ایران و تجدید قرارداد کمیساریا سرحدی در مطابقت به نیازها و همکاری سرحدی هر دو طرف در شرایط امروزی، که موارد آن در سفر هیئت افغانستان به تهران به طرف ایرانی سپرده شده بود توافق  کنند، پیگیری و اتخاذ تدابیر با هدف جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار و تردد غیر قانونی در سرحد میان دو کشور و همچنان قانونمند سازی حضور شهروندان افغان مقیم ایران بحث و گفت وگو کنند.

سید عباس عراقچی نیز ضمن ابراز آمادگی ایران در مورد گسترش روابط میان دو کشور به وزیر امور خارجه اطمینان داد که توافقاتی که در جریان سفر اخیر هیئت افغانستان به تهران اتخاذ شده بود را مورد پیگیری قرار خواهد داد.

سرپرست وزیر امور خارجه افغانستان  با اشاره بر روابط عمیق میان دو کشور نیاز به تقویت همکاری ها، در مورد پیگیری توافقات که در جریان سفرش به تهران صورت گرفته بود را مورد تاکید قرار داد.

تیتر یک
  • چرا اسکناس آمریکایی پشت خط ۲۵ درجا می زند؟

    اقتصاد نیوز: قیمت دلار در ماه رمضان چه سمت و سویی خواهد داشت. با نگاهی با روند بازار ارز و قیمت دلار در ۴ ماه رمضان…

از دست ندهید
بلیط هواپیما