یک اصولگرا:

قالیباف برای 1400 خواهد آمد

کدخبر: 349906
اقتصادنیوز: یک کنشگر سیاسی اصول‌گرا با اشاره به برنامه تلویزیونی قالیباف، گفت: او برنامه انتخاباتی خود در سال آینده را تشریح کرده و با توجه به سخنانش فکر می‌کنم که برای انتخابات ۱۴۰۰ خواهد آمد.

به گزارش اقتصادنیوز، «وهاب عزیزی» تحلیلگر سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با ایلنا گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس مجلس در رسانه ملی  با مردم را از این جهات بی‌سابقه توصیف کرد که شبیه ارائه گزارش یک رئیس دولت به مردم بود.

وی ادامه داد: آقای قالیباف که اخیرا در تلویزیون به صورت زنده با مردم صحبت می‌کرد؛ برنامه‌های متعددی برای مدیریت کلان  کشور را در قالب چند بسته ارائه داد و هرکدام را به تفصیل توضیح داد. بسته «نوسازی نظام مالیاتی کشور»؛ بسته «اقتصاد مردمی، تغییر اقتصاد به نفع مردم» و «بسته بهبود معیشت اقشار کم درآمد» بخشی از برنامه‌های وی بودند.

دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی اضافه کرد: جنس برنامه‌ها و صحبت‌های قالیباف در این گفت‌وگو بیشتر از نوع اجرایی بود تا قانون‌گذاری و نظارت؛ قالیباف از چنان جایگاهی حرف می‌‌زد که انگار قدرت اجرایی یک دولت تمام اختیار را دارد. 

عزیزی با توجه به نوع گفت‌وگوی قالیباف در این برنامه، احتمال حضور او در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را قوی ارزیابی کرد و گفت: فضای حاکم بر این برنامه و شکل گفت‌وگو، برنامه‌های انتخاباتی ریاست جمهوری را به ذهن متبادر می‌کرد با این تفاوت که این برنامه فقط یک شرکت‌کننده بدون رقیب داشت. قالیباف در این برنامه با آرامش کامل و بدون استرس و محدودیت برنامه‌های اجرایی خود را بیان کرد که می‌تواند برنامه‌های انتخابات ریاست جمهوری او نیز باشد.

 

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما