کدام گروه خونی در مقابل کرونا مقاوم‌تر است؟

کدخبر: 349966
اقتصادنیوز؛‌ مطالعات نشان می دهد افراد دارای گروه خونی A احتمال دارد بیشتر به کرونا ویروس با علائم شدید مبتلا شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  شفقنا: این تحقیقات تایید می کند که افراد دارای گروه خونی O احتمالا کمتر به کرونا مبتلا می شوند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سی ان ان، تیمی از محققان اروپایی که یافته های خود را در ژورنال پزشکی نیو انگلستان در ماه ژوئن منتشر کردند، این یافته ها را تایید می کنند.در این تحقیق بیش از ۱۹۰۰ بیمار کرونایی در اسپانیا و ایتالیا با ۲۳۰۰ نفر که بیمار نبودند، مقایسه شدند.

مطالعات مشابه درباره کارکنان مراقبت های بهداشتی هنگ کنگ با گروه خونی O در حین شیوع ویروس سارس نیز انجام شد و این نظریه را تایید کرد.

ژاک لو پندو ، مدیر تحقیقات  یک سازمان تحقیقاتی پزشکی فرانسه ، گفت: دو فرضیه در مورد ارتباط بین گروه های خونی و کوید ۱۹ وجود دارد. یکی این که افراد مبتلا به گروه خونی O کمتر مستعد ابتلا به مشکلات انعقادی هستند و لخته شدن خون یکی از عوامل اصلی شدت یافتن کوید ۱۹ است.

وی افزود: با احتمال اینکه ویروس کرونا، آنتی ژن گروه خونی فرد آلوده را منتقل کند، می توان توضیح داد که  آنتی بادی های تولید شده توسط شخصی با گروه خونی O ممکن است ویروس را هنگام گرفتاری از شخص مبتلا به گروه خونی A خنثی کند.

وی توضیح داد: با این وجود این مکانیسم محافظت در همه شرایط کار نمی کند و یک فرد دارای گروه خونی O می تواند به عنوان مثال یک فرد دیگر از گروه خونی O را آلوده کند چرا که مقادیر آنتی بادی ها از شخص به شخص دیگر متغیر است.

یک تحقیق دیگر که در عراق بر اساس داده های بیش از ۴۰۰۰ بیمار مبتلا به کوید ۱۹و  ۴۰۰۰ فرد سالم انجام شده حاکی از آن است که گروه خونی O می تواند اثر محافظتی داشته باشد اما این نتیجه قطعی نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما