جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا علیه پروژه مشترک روسیه و اروپا

کدخبر: 350037
اقتصادنیوز: آمریکا قصد دارد تحریم های بیشتری عیله پروژه ی گازرسانی روسیه به اروپا اعمال کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اویل پرایس، آمریکا به شرکت هایی که به روسیه در جهت تکمیل خطوط لوله ی گاز طبیعی نورد استریم 2 و ترک استریم 2 کمک می کنند، هشدار داد. آمریکا تهدید کرده است شرکت ها باید هم اکنون از پروژه های گاز روسیه خارج شوند، وگرنه با عواقب آن رو به رو خواهند شد. دولت ترامپ در تلاش است تا از ساخت خطوط لوله گاز در اروپا جلوگیری کند.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد وزارت امور خارجه آمریکا، دستورالعمل های مربوط به تحریم ها را به روز می کند تا خطوط لوله گاز نورد استریم و ترک استریم را شامل شود. پومپئو در ادامه تصریح کرد این اقدام سرمایه گذاری یا هر گونه فعالیت دیگری را که مربوط به خطوط صادرات انرژی روسیه است در معرض تحریم قرار می دهد. او همچنین هشدار داد آمریکا کمک به پروژه های روسیه را تحمل نخواهد کرد.

پومپئو در رابطه با خطوط لوله گاز روسیه تاکید کرده است: «این پروژه ها ابزار کلیدی کرملین برای بهره برداری و گسترش وابستگی اروپا به منابع انرژی روسیه هستند. ابزاری که اوکراین را تضعیف می کند و امنیت را فراتر از محدوده ی اقیانوس اطلس به خطر می اندازد». او در ادامه تاکید کرد پروژه ی نورد استریم 2 با ایجاد خط لوله گاز دیگری در شرکت گازپروم روسیه برای انتقال گاز طبیعی به اروپا، امنیت این قاره را  تضعیف خواهد کرد.

آمریکا پیش از این نیز تحریم هایی علیه این پروژه اعمال کرده است. از همین رو، برخی شرکت های غربی از دسامبر سال 2019 از این پروژه خارج شده اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما