دست داشتن ولیعهد ابوظبی در پرونده شکنجه یمنی‌‌ها

کدخبر: 350129
اقتصاد نیوز: منابع خبری روز جمعه از آغاز تحقیقات قضایی در فرانسه علیه ولیعهد ابوظبی به دلیل دست داشتن در شکنجه در جنگ یمن خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: یک قاضی در فرانسه تحقیقات درباره "محمد بن زاید آل نهیان" ولیعهد ابوظبی به دلیل احتمال دست داشتن او در پرونده شکنجه‌ها در جنگ یمن را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ پیش‌تر گروه حقوق بشری موسوم به «ائتلاف بین‌المللی برای دفاع از حقوق بشر و آزادی» در فرانسه از ولیعهد ابوظبی به دلیل رفتار غیرانسانی در یمن و شکنجه شکایت کرده بود.

در دادخواست قضایی که  فعالان حقوق بشری، ائتلاف سعودی به شکنجه‌گری، جنگ‌افروزی، کشتن زنان و کودکان و تحریم یمن که منتهی به قحطی و گرسنگی گسترده در این کشور شده متهم شده است که در آن "محمدبن زاید" ولیعهد ابوظبی به عنوان جانشین فرماندهی نیروهای مسلح امارات مسؤول آن است.

عربستان همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف بیش از پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طول این سال‌ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آن‌ها زنان و کودکان بودند، بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

 

تیتر یک
  • آخرین وضعیت متغیرهای تورم ساز

    اقتصاد نیوز:در فاصله نیمه پاییز تا ابتدای نیمه زمستان کفه ی ترازو ی ارکان تشکیل دهنده ی نقدینگی به سمت شبه پول سنگین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما