آمریکایی‌ها توان خرید دارو ندارند!

کدخبر: 350130
اقتصاد نیوز: «برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت ورمونت آمریکا با انتقاد از توزیع نابرابر ثروت در این کشور، اعلام کرد که یک نفر از هر پنج شهروند در ایالات متحده توان خرید دارو ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: سندرز روز جمعه در یک رشته توئیت نوشت: در شرایطی که ۲۹ نفر در آمریکا میلیاردر شده‌اند، ۱۱۹ میلیون آمریکایی دیگر با کاهش درآمد مواجه هستند.

نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: در حالی که آمریکایی‌ها بالاترین هزینه در دنیا را برای داروهای تجویزی پرداخت می‌کنند، شرکت «گیلاد» برای هر داروی کووید-۱۹ بیش از سه هزار دلار قیمت تعیین کرده است. این در حالی است که تولید آن ۱۰ دلار هزینه می‌برد و این شرکت از دولت فدرال کمکی ۷۰ میلیون دلاری دریافت کرده است.

سندرز در توئیت دیگری نوشت: در حالی که شرکت آمازون از دادن مرخصی استعلاجی به کارکنانش خودداری کرده، ثروت «جف بزوس» مالک این شرکت ۷۴ میلیارد دلار افزایش یافته و او با دارایی خالص ۱۹۷ میلیارد دلاری به ثروتمندترین فرد در آمریکا تبدیل شده است.

وی افزود: در حالی که خانواده‌های آمریکایی ۶.۵ تریلیون دلار از ثروت خود را از دست داده‌اند و ۵۰ میلیون آمریکایی برای پیدا کردن کار ثبت نام کرده‌اند، ثروت ۶۰۰ میلیاردر آمریکا ۵۸۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.

سندرز هشدار داد: در حالی که یک نفر از هر پنج آمریکایی توان خرید داروهای تجویزی توسط پزشکان را ندارد، رییس اجرایی شرکت «مدرنا» پس از آنکه از دولت ترامپ ۴۸۳ میلیون دلار برای تولید واکسن احتمالی کرونا دریافت کرد، یک‌شبه میلیاردر شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما