شلیک پلیس محافظ ترامپ به صورت یک معترض +فیلم

کدخبر: 350181
اقتصادنیوز؛ یک معترض در پورتلند از ناحیه صورت هدف پلیس مخفی که وظیفه حفاظت از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را دارند قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ اعتراضات ضد خشونت پلیس و نژادپرستی در بزرگترین شهر ایالت اورگن آمریکا در پنجاه و یکمین شب متوالی ادامه یافت و معترضی که از ناحیه سر هدف گلوله غیرکشنده نیروهای امنیتی قرار گرفت، با صورتی متلاشی همچنان در بیمارستان است.

اعتراضات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی سیستماتیک شب گذشته برای پنجاه و یکمین شب متوالی بعد از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست افسر سفید پوست پلیس ادامه یافت.

تاکنون در طول این اعتراضات بسیاری از معترضان هدف خشونت و بازداشت پلیس قرار گرفته‌اند.

در پی ادامه اعتراضات و برخورد خشن پلیس و همچنین بازداشت‌های بی‌دلیل، شهردار و رئیس پلیس پورتلند کنفرانسی مطبوعاتی را برای بررسی «تنش‌های مداوم» برگزار کردند.

بنابر گزارش‌ها، در همین حال تحقیقاتی هم در خصوص شلیک افسران فدرال به صورت یک معترض در اعتراضات روز یکشنبه، آغاز شده است. این شلیک زمانی صورت گرفت که مرد جوان معترض در حال اعتراض مسالمت‌آمیز بود و در حالی که بلندگویی را در دست داشت، دستانش بالای سرش بود.

به نوشته رسانه‌های محلی این مرد هدف پلیس مخفی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با سلاحی غیرکشنده قرار گرفت که باعث جراحت شدید او در ناحیه صورت شده و از روز شنبه در بیمارستان بستری و چند جراحی روی صورت وی انجام شده است.

هفته‌نامه آمریکایی «نیشن» بتازگی در گزارشی به «جنگ مخفی» رئیس‌جمهور آمریکا با معترضان پرداخته است. این هفته‌نامه نوشت پلیس‌های فدرال در شهر پورتلند دست‌کم از سه روز پیش با استفاده از خودروهایی که آرم پلیس ندارند در شهر گشت‌زنی و معترضان را دستگیر می‌کنند.

 

روایت‌های افراد و ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی نشان می‌دهد که مأموران پلیس بعد از حرکت با خودرو به سمت معترضان بدون هیچ توضیحی آنها را دستگیر می‌کنند.

 

«مارک پتیبون»، یکی از افرادی که به همین شکل دستگیر شده گفت: «من را داخل ون بردند، کلاهم را روی صورتم کشیدند تا نتوانم ببینم و دستم را روی سرم گذاشتند. مرا داخل ساختمانی بردند که بعداً فهمیدم مقر دادگاه فدرال بود.

بسیاری از شهرهای آمریکا از ۲۵ ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فلوید صحنه اعتراض بوده‌اند. این اعتراضات رفته رفته به دیگر کشورهای جهان که شاهد تفکرات نژادپرستی در بافت جامعه خود هستند، از جمله کشورهای مختلف اروپایی نیز کشیده شده است.

پلیس آمریکا برخورد خشونت‌آمیزی با معترضان داشته است. دونالد ترامپ فرمانداران ایالت‌ها و پلیس را به مماشات با معترضان متهم کرده و خواستار برخوردهای «قاطعانه‌تر» شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما