چرا الکاظمی به تهران و ریاض سفر می‌کند؟

کدخبر: 350243
اقتصادنیوز : نماینده فراکسیون حزب دموکرات کردستان در پارلمان عراق با تاکید بر اهمیت روابط خارجی بدون دخالت های داخلی تاکید کرد که سفر به ایران، عربستان و آمریکا ضروری و مثبت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،دانه محمد، عضو فراکسیون حزب دموکرات کردستان در پارلمان عراق در گفتوگو با خبرگزاری ملی عراق(نینا) گفت: ما خواهان  روابط خارجی هستیم؛ روابطی که اساس آن ها احترام متقابل، عدم دخالت و عدم تحمیل سیاست ها است.

وی تاکید کرد: سفرهای خارجی خصوصا به ایران،  عربستان و آمریکا ضروری و مثبت است زیرا این کشورها تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر سیاست های داخلی و خارجی عراق دارند.

محمد خاطر نشان کرد: اگر این سفرها در راستای حمایت سیاسی، امنیتی، نظامی و اقتصادی از عراق در این شرایط سخت باشد ، این مساله بسیار مثبت خواهد بود به خصوص اگر حمایت ها بدون عوض باشد و به دنبال آن دخالت های سیاسی در امور داخلی نباشد.

این نماینده عراقی همچنین گفت: امیدوارم که حمایت ها با حسن نیت و حسن همجواری و به سود دو طرف در راستای ایجاد روابط بین المللی مشترک باشد. 

بر اساس این گزارش، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق قرار است در هفته جاری سفری به ایران و عربستان و همچنین آمریکا داشته باشد. 

یک منبع آگاه عراقی اعلام کرده بود که این سفر الکاظمی در راستای کاهش تنش میان تهران و ریاض و همچنین نزدیک کردن دیدگاه های تهران و واشنگتن است.  

از دست ندهید
بلیط هواپیما