جدیدترین اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش درباره زمان بازگشایی مدارس

کدخبر: 350270
اقتصادنیوز: وزیر آموزش‌وپرورش گفت: به طور قطع آغاز سال تحصیلی جدید ۱۵ شهریور است اما شکل فعالیت مدارس بستگی به شرایط ویروس کرونا دارد.

به گزارش اقتصادنیوز ،محسن حاجی میرزایی در حاشیه برنامه گفت و گوی هفته که با حضور وزیر نیرو و شورای معاونان در بستر شبکه شاد همراه بود، اظهارداشت: تا آغاز سال تحصیلی جدید بیش از یک ماه و نیم زمان‌ داریم و ویروس کرونا نیز به طور دایم در حال تغییر است.

وی ادامه داد: پس از شیوع کرونا برای استقرار آموزش دانش آموزان، شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) را ایجاد کردیم، لذا این شبکه ظرفیت‌های خوبی را در اختیار ما قرار داده است.

وی افزود: یکی از این ظرفیت‌ها، ارتباط زنده‌ای است که ما می‌توانیم با روسای آموزش‌وپرورش در سراسر کشور داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش به حضور ۷۵۰ نفر از روسای منطقه آموزشی در برنامه گفتگوی هفته اشاره و تاکید کرد: روسای آموزش‌وپرورش مناطق در این برنامه شاهد مباحثی بودند که بین وزیر نیرو و شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش صورت گرفت.

حاجی میرزایی تصریح کرد: به شکل‌گیری یک کارگروهی در سطح وزارتخانه و توسعه آن در سطح استان و مناطق با موضوع بحث و گفت و گو در مورد مسایل مشترک و فعال کردن ظرفیت‌های موجود بین دو دستگاه و هم‌افزایی کار و تلاش انجام شد که اقدام مناسبی است.

وی ادامه داد: این برنامه که تحت عنوان گفت و گوی هفته و هر برنامه با حضور یکی از اعضای دولت و یا سایر شخصیت‌های کشور است به مسایل مشترک آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌ها می‌پردازد و این‌یک اقدام مهمی برای نزدیک کردن دستگاه‌ها به یکدیگر و توسعه تفکر میان بخشی است.

وی به آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریورماه اشاره و خاطرنشان کرد: در بدو شروع سال تحصیلی بر اساس اطلاعاتی که از وزارت بهداشت دریافت خواهیم کرد، می‌توانیم مشخص کنیم در چه نقاطی از کشور کلاس‌ها به شکل حضوری و در چه نقاطی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وزیر آموزش‌ و پرورش اظهار داشت: در مناطقی که وضعیت بیماری کرونا سفید باشد کلاس‌ها مانند سابق به‌صورت حضوری برگزار می‌شود و آموزش‌های غیرحضوری نیز ۲۰ درصد خواهد بود.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد:در مناطقی که شرایط زرد باشد اگر ممکن باشد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌ها را حضوری برگزار می‌کنیم و اگر میسر نشد دانش آموزان را به دودسته زوج و فرد تقسیم می‌کنیم و تعداد دانش آموزان را در کلاس‌ها بسیار محدود می‌کنیم و اگر شرایط امروز ادامه یابد کلاس‌ها غیرحضوری خواهد بود.

وی در خصوص ثبت‌نام دانش آموزان نیز گفت: در این‌یک ماه و نیم تلاش می‌کنیم تا در موضوع ثبت‌نام‌ها مشکل و خللی ایجاد نشود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در خصوص روپوش مدارس با توجه به شرایط حاکم، شوراهای استان، مناطق و مدارس تصمیم‌گیری خواهند کرد،  ادامه داد: نباید سال تحصیلی را از اعتبار بیندازیم لذا برنامه‌های سال تحصیلی باید باقوت تمام به‌پیش برود.

حاجی میرزایی در خصوص استخدام ۲۸ هزار نیرو در آموزش‌و پرورش نیز گفت: در این زمینه منتظریم سازمان برنامه‌وبودجه اعتبار موردنیاز را تائید کند، لذا فراخوان آن از سوی سازمان امور اداری و استخدامی اعلام خواهد شد و در ادامه این نیروها جذب خواهند شد.

وی یادآور شد: کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند، در آن فراخوان به‌تناسب رشته‌های موردنیاز، جنسیت، محل موردنیاز، جذب می شوند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید