وعده ظریف در محل شهادت حاج‌قاسم +فیلم‌

کدخبر: 350435
اقتصادنیوز؛ وزیر امورخارجه کشورمان صبح امروز بعد از ورود به فرودگاه بغداد با حضور در محل شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس به جایگاه این دو شهید ادای احترام کرد .

به گزارش اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف در نزدیکی فرودگاه بغداد برای ادای احترام و قرائت فاتحه در محل شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس حضور پیدا کرد.

T4rpstfUNjWf

«محمد جواد ظریف» در جمع خبرنگاران در فرودگاه بین المللی بغداد افزود که اقدام جنایت آمیز آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را با برادران عراقی بحث و بررسی می کند.

اهداف سفر به بغداد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ وی ادامه داد که بسیار خوشحال است بعد از تشکیل دولت جدید اولین سفر خود را به بغداد انجام داده به ویژه اینکه این سفر با سفر  روز سه شنبه نخست وزیر عراق به تهران همزمان شده و فرصت مناسبی برای هماهنگی سفر «مصطفی الکاظمی» به ایران فراهم کرده است.

وی خاطر نشان ساخت که سفر فعلی او به بغداد از قبل برای آن هماهنگی شده و ارتباطی به سفر الکاظمی به عربستان سعودی و سپس جمهوری اسلامی ایران ندارد.
به گفته وی، نخست وزیر عراق به دعوت رسمی رییس جمهوری محترم ایران، پس فردا سه شنبه عازم تهران می شود.

ظریف در بغداد: پرونده شهادت سپهبد سلیمانی را با عراقی‌ها بررسی می‌کنم

ظریف اهداف سفر خود به بغداد را پیگیری توافقات سابق سفر اسفندماه 97 دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به بغداد عنوان کرد و گفت: با رییس جمهوری، نخست وزیر، رییس قوه قضاییه، رییس پارلمان و وزیر امور خارجه عراق دیدار و گفت وگو می کند.

وی ادامه داد که دیدار با رییس سازمان الحشد الشعبی و جمعی از مسوولین سیاسی عراق نیز بخش دیگری از این دیدارها را تشکیل می دهد.

به گفته وی، بررسی تحولات و موضوعات منطقه ای، مسئله  جنایات آمریکا در منطقه از جمله شهادت سپهبد سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان و بحث همکاری های منطقه ای را با برادران عراقی بررسی می کند.

tINlzKltQLW1

ظریف افزود که به دعوت رسمی «نیچروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق، بعد از ظهر امروز سه شنبه نیز به اربیل سفر کرده تا پیرامون مناسبات اقلیم و جمهوری اسلامی ایران با مقامات آنجا بحث و گفت وگو کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما