کدخبر: ۳۵۰۴۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نظر رهبر انقلاب درباره پوشیدن لباس زنانه توسط مردان

اقتصادنیوز :‌رهبر معظّم انقلاب به استفتائی دربارۀ اینکه آیا زن می‌تواند لباس مردانه یا مرد، لباس زنانه بپوشد، پاسخ فرمودند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، همواره سؤالات مختلف و زیادی ذهن آدمی را درگیر می‌کند، امروزه با توجه به کمرنگ شدن حجاب و عفاف در جامعه، حتی گاهی اوقات پوشیدن لباس زنانه بر تن مردان و لباس‌های مردانه بر تن زنان را شاهدیم؛ موضوعی که به نظر مردان را از مردانگی و زنان را از شأن زنانگی دور می‌کند و باعث جلب توجه بیشتر مردم می‌شود.

کانال فقه و احکام رهبر معظم انقلاب اسلامی در شبکه‌ مجازی به‌نشانی (leader_ahkam@) جدیدترین استفتائات از معظم‌له دربارۀ پوشیدن لباس مخالف را منتشر کرده است؛ سؤالی مبنی بر اینکه "آیا زن می‌تواند لباس مردانه یا مرد، لباس زنانه بپوشد؟"

ایشان این‌طور پاسخ فرمودند که: اگر به قصد تشبه (شبیه شدن) به جنس مخالف این کار را انجام دهد و حالت جنس مخالف را به خود بگیرد، جایز نیست.

رهبر معظّم انقلاب پیش از این نیز در استفتائی مشابه دربارۀ پوشیدن لباس نامناسب فرموده بودند:

به طور کلی پوشیدن چیزی که از جهت رنگ یا شکل و یا نحوه پوشیدن باعث جلب توجه نامحرم و فساد و ارتکاب حرام شود و همچنین هر آنچه که پوشش و لباس غیر مسلمانان محسوب می‌شوند به‌طوری که پوشیدن آنها منجر به ترویج فرهنگ منحطّ غربی شود، جایز نیست و تشخیص مصادیق آن به عهده مکلف است.

 RnXtd6PWO27v

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند