کدخبر: ۳۵۰۶۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرونده زندانیان سعودی در عراق خط قرمز است؛

خط‌ونشان المالکی برای الکاظمی

اقتصادنیوز؛ ائتلاف «دولة القانون» به ریاست «نوری المالکی» در آستانه سفر «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق به عربستان سعودی، پرونده عناصر سعودی شرکت کننده در حملات تروریستی در عراق را خط قرمز خواند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس؛ «دولة القانون» به ریاست «نوری المالکی» در آستانه سفر «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق به عربستان سعودی از وی خواست تا درباره پرونده خارج شدن عناصر سعودی شرکت کننده در حملات تروریستی در عراق سازش نکند.

به نوشته پایگاه خبری «المعلومه»، «بهاء النوری» سخنگوی ائتلاف دولة القانون گفت: نباید روابط ما با عربستان سعودی به حساب خون شهدا باشد ضمن اینکه تروریست‌های سعودی در صدها عملیات انتحاری علیه ملت عراق شرکت داشتند.

وی افزود: ۸۰ درصد از تروریست‌های زندانی در زندان «الحوت» سعودی هستند و پرونده زندانیان سعودی، خط قرمز است و نمی‌تواند طی سفر نخست‌وزیر عراق به عربستان مورد مناقشه قرار گیرد.

النوری در ادامه گفت: سفرهای خارجی «برهم صالح» رئیس‌جمهور و «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق بویژه به کشورهای عربی حوزه خلیج [فارس]، دستاوردی برای عراق نداشته است.

قرار بود امروز (دوشنبه - ۲۰ ژوئیه)، مصطفی الکاظمی در رأس یک هیأت از وزرای کابینه خود عازم عربستان سعودی شود اما انتقال شاه سعودی به بیمارستان موجب به تعویق افتادن این سفر شد و وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که بر اساس توافق صورت گرفته با بغداد، این سفر به زمان ترخیص ملک سلمان از بیمارستان موکول می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند