کدخبر: ۳۵۰۷۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نگرانی جدی اروپایی ها از موج دوم کرونا

اقتصاد نیوز:پزشکان اروپایی هشدار می دهند اگر مسئولان سیاسی این کشورها برای خروج از قرنطینه کرونا سیاست های مناسبی را اتخاذ نکنند، امکان آغاز موج دوم سهمگین کرونا وجود دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، بررسی های دانشگاه ساوت همپتون نشان می دهد کشورهای اروپایی باید با همکاری یکدیگر اقدامات سنجیده و مناسبی را برای تعدیل سیاست های قرنطینه انجام دهند و اگر این کار را نکنند موارد ابتلا به کرونا در این کشور باز هم افزایش می یابد.

محققان هشدار می دهند لغو شتابزده و نسنجیده سیاست های قرنطینه موجب بازگشت سریع موارد ابتلا به ویروس کرونا در عرض تنها ۵ هفته می شود و در صورت شکل گیری موج دوم ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی فشار زیادی به بخش های بهداشت و درمان در این کشورها وارد می شود که مدیریت آن کار بسیار دشواری است.

از همین رو سیاست هایی مانند فاصله گذاری اجتماعی، جداسازی شهروندان از یکدیگر، دورکاری، استفاده از ماسک و دستکش و غیره باید ادامه یابد و از سوی دیگر تعداد تست های کرونا بیشتر شود. در هفته های اخیر بی توجهی مردم برخی کشورها به ضرورت تداوم فاصله گذاری اجتماعی باعث شکل گیری موج دوم ابتلا به کرونا شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند