کدخبر: ۳۵۰۷۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ابتلای وحشتناک کادر درمان مازندران به کرونا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران امروز(دوشنبه ۳۰ تیرماه) از ابتلای یک هزار نفر از کادر درمانی و دیگر کارکنان زیرمجموعه این دانشگاه به کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از جماران: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که تاکنون یک هزار نفر از کادر درمانی - بهداشتی و دیگر کارکنان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا در زیر مجموعه این دانشگاه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

 دکتر سیمین بابایی دلیل ابتلا این تعداد از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی مازندران به کووید ۱۹ را حضور طولانی مدتشان در بیمارستان ها برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اعلام کرد.

وی افزود: خروج برخی از این نیروها از گردونه خدمت رسانی به بیماران،  درگیری سایر نیروهای خط مقدم مقابله با ویروس کرونا  را در پیک دوم بیشتر  کرده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : قراری گیری طولانی مدت کادر درمانی و بهداشتی و سایر نیروهای پیشتبان در بیمارستان و قرار گرفتن در معرض بیماری ، خستگی را برای این نیروها به دنبال دارد که تا حدودی می تواند عاملی برای ایجاد اختلال در خدمات رسانی نیز باشد.

بابایی ضمن دعوت مردم به همکاری در رعایت پروتکل های بهداشتی برای کاهش آمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان ها ، قدردانی مالی و مادی از نیروهای کادر درمانی ، بهداشتی و حتی نیروهای پشتیبان را راهکار مناسبی برای کاهش آلام ناشی از این بیماری در نیروهای خط مقدم مقابله با کرونا دانست.

افزایش دوره بیماری در پیک دوم  

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین گفت که با توجه به ارزیابی اپیدیمیولوژیست ها ، بیماران کووید۱۹ در این دوره با پیک بالاتر و ماندگاری بیشتر به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

وی مشکل پیک دوم شیوع ویروس کرونا را نسبت به دوره اول آن عدم برقراری محدودیت ها از جمله تردد، سفر و سوانح رانندگی و قرارگیری استان مازندران در بین استان های گردشگر پذیر دانست و اضافه کرد : افزایش بیماران تصادفی و ترومایی در کنار بیماران کرونایی با دوره پیک بالا و ماندگاری بیشتر در بیمارستان نسبت به دوره اول ، با وجود افزایش تجربه کادر درمانی در این مرحله ، خدمات رسانی  را برای این نیروها دشوار کرده است.

بابایی در مورد کمبود تخت بیمارستانی و احتمال استفاده از نقاهتگاه ها در استان هم گفت : در شرایط فعلی کمبود تخت بیمارستانی و فضایی برای پذیرش بیماران کووید ۱۹ حداقل تا روزهای اخیر ایجاد نشده ، ولی با افزایش آمار بیماران در روزهای آینده شاید نیاز به این نقاهتگاه ها نیز ایجاد شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با رعایت پروتکل بهداشتی و تمهیدات ستاد استانی مقابله با کرونا ، وضعیت استانی به سمت ایجاد و استفاده از نقاهتگاه ها نرود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند