کدخبر: ۳۵۰۸۱۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خرید و فروش خدمتکار خارجی در کویت ممنوع شد!

اقتصاد نیوز:خرید و فروش، گروگان گرفتن فرد یا حقوق کارگر خارجی در کویت از این پس تجارت انسان تلقی می‌شود و عامل یا عاملان این اقدام به ۱۵ سال زندان محکوم خواهند شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اعتمادآنلاین، روزنامه کویتی الرأی طی گزارشی در این باره خبر داد، ادارات نظارت بر رفتار عمومی و مبارزه با تجارت انسان وزارت کشور از این پس ملزم به دستگیری و اعمال قانون هر فردی خواهند بود که اقدام به فروش مستخدمان خانگی کند.

یک وکیل دعاوی در این باره به این روزنامه کویتی گفت: تجارت انسان در کویت به ۲ صورت انجام می‌شود: اول فروش مستقیم خدمتکاران در مقابل دریافت پول که به معنای فروش خدمتکاران از سوی کفیل آنها به یک کفیل دیگر است و در ازای دریافت مبلغی خاص که مورد توافق ۲ طرف فروشنده و خریدار باشد، خدمتکار به خدمت طرف دیگر درمی‌آید.

روش دوم وا داشتن کارگر به کار بدون دستمزد یا پرداخت بخشی از دستمزد به اوست تا کفیل یا شرکت‌های فعال در این بخش، قسمت دیگر این حقوق را برای خود بردارد.

به گفته این وکیل، در صورت اثبات یکی از این ۲ جرم عامل یا عاملان آن به ۱۵ سال زندان محکوم می‌شوند.

به نوشته این روزنامه کویتی، تجارت انسانی یکی از جرائمی است که وجهه کویت را در سطح جهان خدشه‌دار کرده است.

وکیل مذکور در این زمینه گفته است: یکی از شکایت‌های ثبت‌شده در دادگاه‌های کویت شکایت یک مستخدم خانگی آسیایی‌تبار است که اعلام کرده کفیلش از هفت سال پیش حقوقی به او پرداخت نکرده و هر وقت که از کفیلش خواستار پرداخت حقوق شده او گفته است که این حقوق را برایش در بانک پس‌انداز کرده تا کسی آن را سرقت نکند؛ بعد از ورود دادگاه به این مساله کفیل کویتی مجبور شد هفت سال حقوق این مستخدم را پرداخت کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند