راهکارهای کاهش سریع چربی خون

کدخبر: 350945
اقتصادنیوز: تری گلیسیرید نوعی چربی است که در خون شما یافت می‌شود (چربی خون). بعد از غذا، بدن کالری مورد نیاز شما را به تری گلیسیرید تبدیل کرده و آن‌ها را در سلول‌های چربی خود ذخیره می‌کند تا بعداً ب. عوان انرژی استفاده شود. در حالی که برای تأمین انرژی بدن به تری گلیسیرید احتیاج دارید، داشتن بیش از حد تری گلیسیرید در خون می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، در حدود ۲۵ ٪ از بزرگسالان در ایالات متحده، چربی خون بالایی دارند. چاقی، دیابت کنترل نشده و رژیم غذایی با کالری بالا و مواردی مشابه، همگی می‌توانند در بالا بودن سطح تری گلیسیرید خون نقش داشته باشند. پس برای کاهش چربی خون چه باید کرد؟

وزن خود را کم کنید

هر وقت کالری بیشتر از حد بخورید، بدن شما این کالری‌ها را به تری گلیسیرید تبدیل می‌کند و آن‌ها را در سلول‌های چربی ذخیره می‌کند. به همین دلیل کاهش وزن روشی مؤثر برای کاهش سطح تری گلیسیرید خون است. تحقیقات نشان داده است که از دست دادن حتی ۵-۱۰ ٪ وزن بدن می‌تواند تری گلیسیرید خون را ۴۰ میلی گرم در دسی کاهش دهد.

 چربی خون

مصرف قند خود را محدود کنید

شکر اضافه شده بخش بزرگی از رژیم‌های غذایی بسیاری از افراد است. در حالی که انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند بیش از ۶-۹ قاشق چایخوری شکر اضافه شده در روز مصرف نکنید. قند پنهان معمولاً در شیرینی، نوشابه و آب میوه کمین می‌کند. قند اضافی در رژیم غذایی شما به تری گلیسیرید تبدیل شده است که می‌تواند منجر به افزایش سطح تری گلیسیرید خون به همراه سایر عوامل خطر بیماری قلبی شود.

فیبر بیشتری بخورید

فیبر در میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل یافت می‌شود. منابع خوب دیگر فیبر شامل آجیل و حبوبات است. مصرف بیشتر فیبر در رژیم غذایی شما می‌تواند باعث کاهش جذب چربی و قند در روده کوچک شما شود و به کاهش میزان تری گلیسیرید در خون شما کمک کند. رژیم کم فیبر باعث می‌شود تری گلیسیرید‌ها فقط در شش روز ۴۵ درصد افزایش پیدا کنند.

از چربی‌های ترانس خودداری کنید


چربی‌های ترانس مصنوعی نوعی چربی است که به غذا‌های فرآوری شده اضافه می‌شود تا عمر مفید آن‌ها افزایش یابد. چربی‌های ترانس معمولاً در غذا‌های سرخ شده تجاری و کالا‌های پخته شده با روغن‌های هیدروژنه یافت می‌شوند. خوردن چربی‌های ترانس همچنین می‌تواند باعث افزایش سطح تری گلیسیرید خون شود. یک رژیم غذایی حاوی چربی‌های ترانس باعث افزایش تری گلیسیرید خون و همچنین خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود. مصرف غذا‌های فرآوری شده و سرخ شده خود را محدود کنید تا میزان چربی ترانس را به حداقل برسانید.

از دست ندهید
بلیط هواپیما