کدخبر: ۳۵۱۰۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مخالفت شدید ترامپ با اپلیکیشن چینی

اقتصاد نیوز:کمپین ویژه مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ خواستار حمایت از ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن تیک تاک شده است. این موضوع با هدف حمایت از مسائل امنیتی مطرح شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، در اوایل ماه جاری، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده اظهار داشت که دولت ایالات متحده نگرانی‌هایی جدی درباره برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اجتماعی چینی دارد. در این اظهارات صراحتا به تیک تاک نیز اشاره شد و اکنون ترامپ نیز از هواداران خود درخواست می‌کند که به مبارزه با تیک تاک پرداخته و به عبارتی این اپ را تحریم کنند.

تیک تاک

کمپین ترامپ در تبلیغات فیس بوکی خود تصاویری را منتشر کرده که ادعا میکنند تیک تاک از کاربران جاسوسی می‌کند. در این تبلیغات از مردم خواسته می‌شود تا دادخواستی را برای حمایت از ممنوعیت تیک تاک را امضا کنند. با این حال، این پیوند به پیمایشی می‌رسد که اطلاعات شخص را جمع می‌کند. به اعتقاد برخی از کارشناسان این تبلیغات اساساً باعث تقویت احساسات ضد چینی شده و کاربران را گمراه می‌کنند تا فهرست هواداران ترامپ را تقویت کنند.
بلومبرگ با استناد به اطلاعاتی از آرشو تبلیغاتی فیس بوک، گزارش داد که تبلیغات توسط کمیته مجدد Trump Make America Great Great ساخته شده و در درجه اول محدوده سنی ۱۸ تا ۶۴ سال را هدف قرار داده است. بسیاری از فعالان حوزه فناوری معتقدند که تیک تاک خطرناک‌تر از سایر برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی یا خدمات آنلاین نیست، اما به دلیل ارتباط آن با چین، این برنامه بیشتر مورد توجه است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند