کدخبر: ۳۵۱۳۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کدام مواد خوراکی برای تقویت ریه موثر است؟

اقتصاد نیوز: کارشناس تغذیه بیمارستان شفا گفت: برای بهبود عملکرد ریه ها، رژیم غذایی باید حاوی کلسیم، فسفر، منیزیم و پتاسیم کافی باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ هنگامه مهدوی نیا، کارشناس تغذیه در گفت و گو خوراکی های مفید برای ریه  گفت: تغذیه مطلوب در رشد و تکامل ارگان‌های تنفسی نقش اساسی دارد.

او افزود: سیستم تنفسی با عملکرد صحیح در بدن، اکسیژن مورد نیاز سلول‌ها را فراهم می‌کند تا انرژی حاصل از درشت مغذی‌ها را دریافت و محصولات متابولیکی اضافی را دفع کند.

مهدوی نیا بیان داشت: به طور کلی تغذیه‌ سالم و متابولیسم مناسب مواد غذایی برای تشکیل، تکامل، رشد، بلوغ و محافظت از ریه‌ها و همچنین فرآیند‌های مرتبط در طول زندگی ضروری است.

او تصریح کرد: ریه ها، بدن را قادر می‌سازند که اکسیژن مورد نیاز سلول‌ها برای متابولیسم را دریافت و دی اکسید کربن تولید شده را خارج کند.

کارشناس تغذیه بیمارستان شفا بیان کرد: در بیماری‌های ریوی، باید انرژی کافی از طریق مواد غذایی در اختیار بدن قرار داده شود.

 او گفت: رژیم غذایی حاوی کلسیم و فسفر (لبنیات)، منیزیم (مغز‌های خوراکی) و پتاسیم کافی (موز منبع پتاسیم بوده) برای بهبود عملکرد ریه مناسب است.

مهدوی نیا افزود: مصرف مواد غذایی دارای چربی امگا ۳ مانند ماهی سالمون، غذا‌های با پروتیین بالا، مانند تخم مرغ، استفاده از پیاز، آویشن و زنجبیل برای بهبود عملکرد ریه مفید است؛ البته در صورتی که فرد به این مواد غذایی حساسیت نداشته باشد.


 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند