آیا علائم کرونا در کودکان متفات است؟

کدخبر: 351363
اقتصاد نیوز: رییس بیمارستان فوق تخصصی اطفال در مشهد گفت: علائم کرونا در کودکان با بزرگسالان متفاوت بوده و محدود به دستگاه تنفسی نیست و با تظاهرات بالینی دیگر خود را نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، خبرگزاری «ایرنا» گفت‌وگویی با دکتر سیدعلی جعفری،  رییس بیمارستان فوق تخصصی اطفال «اکبر» مشهد انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

- کودک مبتلا به کووید ۱۹ ممکن است علائم تنفسی نداشته باشد اما دارای علائم گوارشی از قبیل اسهال، استفراغ شدید، تب ‌بالا و عوارض پوستی باشد. این در حالی است که ویروس کرونا در بزرگسالان با علائم اختصاصی تنفسی مانند سرفه و عطسه خود را نشان می‌دهد. علاوه بر آن ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کودکان خفیف‌تر است.

- کودکان ناقلین قوی برای انتقال  ویروس کرونا به دیگران هستند در حالی که ممکن است علائم نداشته باشند.

گفتنی است بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر  در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان  ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۲۴۴ هزار و ۸۴۰ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

«پاندمی کرونا» تاکنون در سطح جهان ۱۵ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۱۴۵ نفر را بیمار کرده و جان ۶۳۰ هزار و ۳۱۲ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۹ میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۸۲ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با چهار میلیون و ۱۰۰ هزار و ۸۷۵ بیمار کووید ۱۹ و ۱۴۶ هزار و ۱۸۳ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است.

پس از آمریکا کشورهای برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی ، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا، جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.  


 

از دست ندهید
بلیط هواپیما