کدخبر: ۳۵۱۵۲۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سقط جنین یک‌سوم تولدهای ایران+جدول

یک کارشناس حوزه جمعیت مطرح کرد

سقط جنین یک‌سوم تولدهای ایران+جدول

اقتصادنیوز:نویسنده مجموعه جنگ جهانی جمعیت گفت: داده‎های مطالعاتی حاکی است در شرایط کنونی، آمار سقط جنین معادل حدود یک‎سوم آمار ۱.۱۹۶.۰۰۰ نفری تولدهای کل کشور است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دکتر صالح قاسمی با اشاره به عدم وجود یک قانون جامع در رابطه با "سقط جنین" در کشورمان اظهار کرد: بر اساس قوانین موجود، سقط درمانی با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و تأیید رسمی پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که به علت عقب‌افتادگی یا ناقص‌الخلقه بودن موجب حرج مادر است یا بیماری قطعی مادر که با تهدید جانی مادر توأم باشد، قبل از ولوج روح (چهار ماه) با رضایت مادر مجاز است.

نویسنده مجموعه جنگ جهانی جمعیت خاطرنشان کرد: در سالیان اخیر و پیرو تغییر نوع نگرش و سبک زندگی خانواده ایرانی، عدم التزام برخی پزشکان به رسالت قانونی و اخلاق حرفه‎ای و همچنین سهل‎الوصول بودن برخی داروهای غیرمجاز، آمار سقط جنین درمانی و جنایی در ایران به‌طور نگران‌کننده‎ای افزایش یافته است که به معنی عدم جامعیت و عدم بازدارندگی قانون و دستورالعمل‎های موجود است.

کارشناس حوزه جمعیت: آمار

این کارشناس حوزه جمعیت متذکر شد: داده‎های مطالعاتی حاکی است در شرایط کنونی، آمار سقط جنین معادل حدود یک‎سوم آمار 1.196.000 نفری تولدهای کل کشور است! و در صورت وجود یک قانون جامع و روشنگری لازم درباره ابعاد پزشکی، فقهی و فرهنگی پدیده غیرشرعی و غیراخلاقی سقط جنین، می‎توان امیدوار بود که روند کاهش شدید موالید کشور در سال‎های اخیر، متوقف شده یا جبران شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند