کدام سهام ها امروز شاخص کل بورس را بالا بردند؟

کدخبر: 351821
اقتصادنیوز: امروز سهامداران شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، پارس الکتریک و سایر اشخاص بورس انرژی در بورس و معامله‌گران شرکت‌های بانک دی، پتروشیمی مارون و پالایش نفت لاوان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۵۴هزار و ۷۱۱واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۵۵هزار و ۸۵۸واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۹میلیارد و ۵۳۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۸هزار و ۸۳۶میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۱۱۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، پارس الکتریک و سایر اشخاص بورس انرژی امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، مهرکام  پارس و نورد آلومینیوم بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۴۵میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۸۵۲میلیارد تومان در ۶۹۸هزار و ۹۱۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۸۵واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۲۰۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های بانک دی، پتروشیمی مارون و پالایش نفت لاوان بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های نفت پاسارگاد، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا و بیمه کوثر بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما