ترامپ پس از کدام سخنرانی حاج قاسم از حمله به ایران منصرف شد؟+فرازهایی از سخنرانی

کدخبر: 351910
اقتصادنیوز:حاج قاسم سلیمانی دو سال قبل در چنین روزی در یک سخنرانی تاریخی در شهر همدان با لحنی شهادت طلبانه به تهدیدات آمریکا و اسرائیل پاسخ داد.

به گزارش اقتصادنیوز، کانال تلگرامی منتسب به سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فیلم سخنرانی تاریخی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بازنشر کرد.
بر اساس این گزارش دو سال پیش در تاریخ پنجم مردادماه سال ۹۷ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در همایش یادواره شهدای استان همدان در یک سخنرانی تاریخی با «قمارباز» خطاب کردن رئیس جمهور آمریکا، پاسخ تهدیدات وی را داد.

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در بخش‌هایی از فیلم با خطاب قرار دادن رئیس جمهور آمریکا گفته بود:«ترامپ قمارباز! من حریف تو هستم. شما برای ما خط و نشان می‌کشید؟ ایران را نمی‌خواهد، نیروهای مسلح ایران را نمی‌خواهد؛ من حریف شما هستم؛ نیروی قدس حریف شماست. بدانید هیچ شبی نیست که ما بخوابیم و به شما فکر نکنیم. به شما می‌گویم آقای ترامپ قمارباز! بدان در آنجایی که فکر نمی‌کنی، ما در نزدیک شما هستیم.»

«در هر کجا که تصور نمیکنید ما در کنار شما هستیم. ما ملت شهادت هستیم، ما ملت امام حسین(علیه‌السلام) هستیم. بپرس ما حوادث سختی را پشت سر گذاشتیم.»

«بیا! ما منتظریم؛ ما مرد این میدان برای شما هستیم. شما می‌دانید این جنگ یعنی نابودی همه امکانات شما، این جنگ را شما شروع می‌کنید اما پایانش را ما ترسیم می‌کنیم.»

«بنابراین نباید به ملت ایران اهانت بکنید، نباید به رئیس جمهور ما اهانت بکنید، باید بدانید که چه می‌گویید. از پیشینیان خودتان بپرسید. از تجربه‌ی آنها بهره ببرید. یقینا در داخل آمریکا کسانی هستند و موسسات مطالعاتی فراوانی هستند که اینها را مطالعه می‌کنند، به او گوشزد می‌کنند و به او یادآوری می‌کنند.»

گفتنی است پس از این سخنرانی لحن مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی در خصوص حمله نظامی به ایران تغییر کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما