کدخبر: ۳۵۲۲۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تبادل آتش حزب‌الله و اسرائیل؛ التهاب در مرز لبنان و اراضی اشغالی

اقتصادنیوز: رسانه‌های اسرائیلی روز دوشنبه از وقوع چند انفجار و تبادل آتش در مزارع اشغالی شبعا در جنوب لبنان خبر دادند و شبکه المیادین از اصابت موشک کورنت به خودرو نظامیان اسرائیلی‌ خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شبکه خبری المیادین،‌ رسانه‌های اسرائیل از وقوع حادثه امنیتی در منطقه جبل روس در مزارع اشغالی شبعا خبر دادند و اعلام کردند که تحقیقات در این باره آغاز شده است.

طبق اعلام این رسانه‌ها صدای چند انفجار در مزارع شبعا نیز شنیده شده است.

همچنین گزارش‌های اسرائیلی حاکی از تبادل آتش در این منطقه است.

شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد توپخانه اسرائیل تپه‌های کفرشوبا و اطراف مزارع شبعا را گلوله‌باران کرد.

المیادین به نقل از تارنمای روزنامه «اسرائیل الیوم» نوشت که نیروهای حزب الله، یک تانک مرکاوای اسرائیل را با موشک هدف قرار دادند.

حزب الله لبنان هنوز به طور رسمی واکنشی به رویدادهای اخیر نداشته است.

بر اساس گزارش خبرنگار المیادین، نیروهای اسرائیل  به سمت نیروهای حزب‌الله که سعی داشتند وارد فلسطین اشغالی شوند،‌ آتش گشودند.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم اسرائیل با ترک جلسه کابینه عازم ستاد فرماندهی ارتش در وزارت جنگ شد.

بر اساس این گزارش ها، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل که در جلسه حزب لیکود حضور داشته در جریان تبادل آتش در مرزهای مشترک با لبنان قرار گرفته است.

نتانیاهو در واکنش به این حادثه، گفت: آنچه در مرزهای مشترک با لبنان روی داده، حادثه امنیتی ساده ای‌ نیست.

وی افزود: وضعیت مرزهای شمالی را تحت نظر دارید و ارتش اسرائیل آماده هر سناریویی است و برای تضمین امنیت اسرائیل نزدیک یا دور از مرزهایش، اقدام خواهد کرد. 

نتانیاهو لبنان و حزب الله را مسئول حملاتی دانست که از خاک لبنان انجام شود.

همچنین گزارش شده که نتانیاهو به مقر وزارت دفاع این رژیم رفته تا نشست کابینه امنیتی را برگزار کند.

شبکه المیادین همچنین گزارش داد که رژیم صهیونیستی ضمن اعلام آماده باش، به ساکنان منطقه دستور داده که در خانه های خود بمانند. 

در پی رویدادهای اخیر، برخی از رسانه های اسرائیل خبر دادند که ارتش اسرائیل دستور بسته شدن همه هتل ها و اماکن سیاحتی در شمال فلسطین اشغالی را داده است. 

سخنگوی نیروهای سازمان ملل در جنوب لبنان به الجزیره گفت که با تماس هایی را با همه طرف ها داشته ایم و در حال پیگیری رویدادها هستیم.

خبرنگار خبرگزاری ملی لبنان نیز گزارش داد که یکی از گلوله های توپخانه اسرائیل به یک منزل مسکونی در یکی از روستاهای منطقه العرقوب در جنوب لبنان اصابت کرده است.

شبکه خبری المنار هم گزارش داد که حسان دیاب نخست وزیر لبنان جلسات خود را برای پیگیری وضعیت جنوب این کشور قطع کرده و تماس هایی را برای پیگیری اوضاع داشته است.

نخست‌وزیر اسرائیل دیروز یکشنبه، سوریه و لبنان را تهدید کرد و گفت که دمشق و بیروت مسئول هرگونه حمله به اسرائیل از خاک این دو کشور هستند.

به دنبال شهادت یکی از نیروهای حزب الله لبنان در سوریه در حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق، طی روزهای اخیر اسرائیل از ترس انتقام حزب الله، به حضور نظامی خود در مرز با لبنان افزوده بود.

 ناصیف حتی وزیر خارجه لبنان روز دوشنبه در واکنش به تهدیدات اخیر مقام‌های اسرائیل،‌ تاکید کرد: ما از خاک خود در برابر هرگونه تجاوزی دفاع خواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند