کرونا معادلات ازدواج و طلاق را به هم ریخت+آمار

کدخبر: 352292
اقتصادنیوز: معاون امور جوانان اعلام کرد: بر اساس آمار دفاتر ثبت ازدواج و طلاق، در چهار ماه نخست امسال حدود ۲۰۰ هزار واقعه ازدواج و ۳۵ هزار واقعه طلاق ثبت شده در حالیکه در مدت مشابه سال قبل ۱۶۷ هزار ازدواج و ۳۷ هزار طلاق ثبت شده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: محمد مهدی تندگویان در دیدار وزیر ورزش و جوانان با اعضای مجمع ملی خیرین ازدواج با تشکر از کمک ها و اقدامات موثر خیرین ازدواج گفت: اقدامات دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در این هفته قابل تقدیر است.

وی با اشاره به تلاش های اعظم کریمی در یکی دو سال اخیر، پذیرفتن مسوولیت از سوی وی را منشا اثرات خیر در تمام کشور در حوزه ازدواج دانست و در ادامه حجم تولید محتوا و برنامه ها در هفته ازدواج را بی سابقه توصیف کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: در یکی دو سال گذشته، شاهد بنیان گذاری برنامه های کلیدی و ریشه ای هستیم که فقط مبتنی بر مناسبت ها نیست و در طول سال ادامه خواهند داشت که تشکیل مجامع خیرین ازدواج و سامانه ملی امید زندگی نمونه این اقدامات است.

تندگویان در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را در خصوص سامانه ملی امید زندگی ارائه کرد و گفت: این مهم، اقدام بسیار  بزرگی است که برای اولین بار در کشور در حوزه مشاوره آنلاین به صورت ملی انجام می شود به طوریکه جوانان و اقشار مختلف می توانند از مشاوره ی متخصصان مورد تایید سازمان نظام روانشناسی استفاده کنند.

وی اظهار داشت: با رصدهای انجام شده، فضای کاملا امنی برای مراجعه کنندگان و مشاورین در سامانه امید زندگی ایجاد شده است که با توجه به فعالیت شیادان، متخلفین و روانشناس نماها که با جعل عناوین از مردم سوء استفاده می کنند، امید زیادی داریم با راه اندازی این سامانه اینگونه تخلفات نیز کنترل شوند.

تندگویان همچنین با تشکر از کمک های موثر خیرین ازدواج در واقعه سیل و زلزله و پویش همت جوانانه کمک مومنانه، گفت: تشکیل مجمع ملی خیرین ازدواج موجب شد که خود خیرین یک پایش کشوری و توزیع منابع مناسب برای کار خیر داشته باشند و امیدواریم بتوانیم آمار دقیقی از زندگی هایی که با کمک خیرین شروع شده است را ارائه کنیم.

معاون امور جوانان در بخش دیگری از سخنانش از افزایش آمار ازدواج و کاهش طلاق در دوران کرونا نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در چهار ماه نخست امسال حدود ۲۰۰ هزار واقعه ازدواج و ۳۵ هزار واقعه طلاق ثبت شده در حالیکه در مدت مشابه سال قبل ۱۶۷ هزار ازدواج و ۳۷ هزار طلاق ثبت شده بود.

تندگویان این نکته را مورد توجه قرار داد که جای خوشحالی است در حوزه ازدواج با شعار شروع زندگی بدون مراسم و تشریفات به نوعی کرونا را شکست داده است.

وی با قدردانی از حمایت ها و کمک های وزیر ورزش و جوانان از حوزه جوانان، افزود: در این حوزه هر اقدام و کمکی که از دکتر سلطانی فر خواستیم بدون فوت وقت و با جدیت ورود و حمایت کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما