کدخبر: ۳۵۲۶۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روحانی: مگر می‌شود کوه و جنگل را وقف کرد؟/ اساس وقف بر مالکیت است

اقتصادنیوز؛ رئیس‌جمهوری در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه «اساس وقف بر مالکیت است»، گفت: مگر می‌شود جنگل‌ها، مراتع، کوه‌ها، بیابان‌ها و حتی اقیانوس‌ها را وقف کرد. اگر اینگونه بود که تمامی اقیانوس‌های عالم را وقف می‌کردیم و درآمد آن را در راهی هزینه می‌کردیم.

به گزارش اقتصادنیوز؛ حسن روحانی  روز چهارشنبه هشتم مردادماه سال ۹۹ در جلسه هیات دولت با انتقاد از شیوع برخی شایعات در جامعه، بیان داشت: دشمن هر روز یک شایعه جدید در میان مردم منتشر می‌کند.

مطلب مرتبط: 
اولین واکنش روحانی به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ماهان

هشدار جدی روحانی: پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، مجازات خواهید شد

وی ادامه داد: برای مثال یک روز گفته می‌شود که کوه‌های کشور فروخته و یا وقف شده است. مگر می‌شود جنگل‌ها، مراتع، کوه‌ها، بیابان‌ها و حتی اقیانوس‌ها را وقف کرد. اگر اینگونه بود که تمامی اقیانوس‌های عالم را وقف می‌کردیم و درآمد آن را در راهی هزینه می‌کردیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: اساس وقف بر مالکیت است. برای مثال در برخی از وقف نامه‌های قدیمی یک سری موضوعات وقفی وجود دارد که گفته شده از یک کوه تا کوه دیگر وقف شده است. اینگونه وقف‌ها امکان پذیر نیست، زیرا نمی‌توان زمین خدا را وقف کرد. باید توجه داشت زمین‌ها زمانی قابلیت مالکیت پیدا می‌کنند که افراد آنها را احیا کرده باشند.


حسن روحانی با ماسک

وی بیان با انتقاد از دنبال کنندگان شایعات، ابراز داشت: بنده تعجب می‌کنم که چرا برخی از افراد در بحران‌ها و مشکلات کنونی این شایعات را دنبال می‌کنند و حتی بر اساس بخشی از گفته‌های برخی مسئولان، به شایعات دامن می‌زنند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: باید همه تلاش کنیم جلوی شایعات را بگیریم.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند