کدخبر: ۳۵۲۶۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کدام منطقه رکورد دار تصادفات فوتی است

اقتصادنیوز :رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب گفت: با بررسی و آنالیز تصادفات در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ حدود ۴۸ درصد از متوفیان حوادث رانندگی سطح معابر تهران مربوط به موتورسیکلت سواران است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فاتب تهران، سرهنگ «احسان مومنی» در این باره افزود: ٣۶ درصد عابرین پیاده، ١۶ درصد راننده و سرنشین خودرو بودند که بر اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.

وی گفت: حدود ۳۵ درصد از تصادفات در ساعات شب و ۵۴ درصد در معابر بزرگراهی شهر تهران بوقوع پیوسته است.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب ادامه داد: بیشترین تصادفات فوتی در منطقه ۴ شهرداری تهران با ۱۰ درصد از کل متوفیان، در منطقه ۱۵ شهرداری ۹ درصد و در منطقه ۱۹ شهرداری ٨ درصد از کل متوفیان هستند.

مومنی به رانندگان توصیه کرد: در هنگام رانندگی کمربند ایمنی خود و سرنشینان را بسته نگهدارند. همچنین رانندگان از اقداماتی که باعث حواس پرتی آنها، چون خوردن و آشامیدن،استفاده و صحبت کردن از تلفن همراه، صحبت کردن با سرنشینان میشود، در هنگام رانندگی خودداری نمایند.

وی اضافه کرد: رانندگان در سطح معابر به تابلو های تعیین مسیر و هشداری توجه کافی داشته باشند و همچنین رانندگان به هنگام نزدیک شدن به گذرگاههای عابر پیاده سرعت وسیله نقلیه را کاهش دهند و به حق تقدم عبور عابرین احترام بگدارند .

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب خاطر نشان کرد:رانندگان موتورسیکلت از کلاه ایمنی استفاده نمایند و از حرکت در خطوط ویژه اتوبوس خودداری نمایند و در تقاطع ها با روشن شدن چراغ قرمز پشت خط ایست توقف نمایند تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند